Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
magdalenazet, 2016-01-06, ocena:
Scenariusz zajęć jest. Ciekawy, twórczy, a gdzie jest treść załączników?
lucbaf, 2016-01-06, ocena:
Nie ma załączników, a szkoda
stars, 2016-01-06, ocena:
BRAK załączników
SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH
Klasa: II c
Temat: Kubusiowe zagadki – praktyczne wykorzystanie kalendarza, pieniędzy, zegara i miary.
Cel główny: doskonalenie umiejętności dokonywania obliczeń kalendarzowych, pieniężnych, zegarowych i miarowych,
Cele szczegółowe, uczeń potrafi:
- dodawać i odejmować na konkretach i w pamięci do 20,
- wykorzystać umiejętność porównywania różnicowego,
- wykorzystać polecenie / instrukcję do wykonania zadania,
- zaśpiewać piosenkę i przedstawić ją ruchem,
- współpracować w zespole,
Obserwowane obszary edukacyjne: edukacja przyrodnicza, edukacja matematyczna
Metody pracy: metoda matematycznych stacji badawczych,
Formy pracy: zbiorowa, zespołowa, indywidualna,
Środki dydaktyczne: pomoce przygotowane przez nauczyciela – karty pracy przygotowane do poszczególnych stacji badawczych, kalendarz, zegar, monety, banknoty, miara krawiecka, stolarska, nitka, patyk, klej, liniał, nagranie „Puchatkowa piosenka”, rysunki przedmiotów z odpowiednimi cenami, kuferek, dzwonek,
Pomocna literatura:
- Iwona Fechner-Sędzicka, Barbara Ochmańska, Wiesława Odrobina „Rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych uczniów klas I – III szkoły podstawowej” - Poradnik dla nauczyciela.,
|Zakładane cele |Czynności nauczyciela |Aktywność uczniów |Uwagi |
| |Nauczyciel wita uczniów i zaproszonych gości. |Dzieci witają się z przybyłymi osobami. Zajmują| |
| |Dokonuje przedstawienia gości. |miejsca w zespołach. | |
|Wykorzystanie umiejętności |Nauczyciel prowadzi zabawę dydaktyczną pussy. |Dzieci obliczają działania na dodawanie i |Załącznik nr 1 |
|nazywania wyników dodawania i| |odejmowanie w zakresie 20. Układają wyniki | |
|odejmowania. | |rosnąco, odwracają pussy i odczytują hasło, | |
| | |które stanowi temat lekcji: Kubusiowe zagadki. | |
| |Nauczyciel wyświetla slajd na którym, Kubuś Puchatek |Uczniowie potwierdzają zrozumienie celu. |Slajdy z celem i |
| |zaprasza dzieci na dzisiejsze zajęcia i pokazuje cel | |NACOBEZU widoczne na |
| |zajęć: | |tablicy. |
| |dziś poćwiczymy posługiwanie się kalendarzem, pieniędzmi, | | |
| |zegarem i miarą, | | |
| | | | |
| |Na co będziemy zwracać uwagę (NACOBEZU): | | |
| |na dokładne czytanie instrukcji do zadań, | | |
| |na zgodną współpracę w zespole, | | |
| | | | |
|Przypomnienie nabytej wiedzy.|Nauczyciel pyta uczniów o zasady współpracy w zespołach. |Dziecko wymienia zasady niezbędne do pracy w |Dziecko ma przyklejony|
| |Nauczyciel prosi o przypomnienie funkcji jakie dzieci |grupie. |identyfikator. |
| |pełnią w poszczególnych zespołach. |Dzieci przypominają swoje funkcje. | |
| |Nauczyciel zaprasza uczniów do wesołych stacji badawczych |Dzieci słuchają informacji. | |
| |oraz podaje krótką informację o sposobie pracy: | | |
| |przypomnienie, że na wykonanie każdego zadania są 4 minuty| | |
| |, | | |
| |przed Wami 6 stacji badawczych, po wykonaniu zadania ze | | |
| |stacji na sygnał dzwonka przechodzicie do kolejnej stacji,| | |
| |kierunek wskazywać będą Wam strzałki, | | |
| |przypomnienie roli znaku uwaga, | | |
| |wszystkie rozwiązania zapisujecie na kartach odpowiedzi, | | |
| |po skończonym zadaniu karty pisarz ma cały czas ze sobą, | | |
| |aż zbierzecie 6 kart z odpowiedziami wtedy kończymy, | | |
| |przed przystąpieniem do obliczeń korzystajcie z | | |
| |przedmiotów, które leżą na ławkach (znak uwaga ! ), | | |
| |zapraszam Was do zabawy przy każdej stacji czekają na Was | | |
| |ciekawe zadania. Powodzenia! | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
|Wykorzystanie polecenia / | | | |
|instrukcji do wykonania | | | |
|zadania. | | | |
| | | | |
| | | | |
| | |Dzieci ...