Dodaj publikację
Autor
Ewa Jaskulska
Data publikacji
2016-02-02
Średnia ocena
0,00
Pobrań
23

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji języka rosyjskiego w klasie 1 gimnazjum - podsumowanie wprowadzania alfabetu.
 Pobierz (docx, 15,1 KB)

Podgląd treści

Klasa 1 gimnazjum

Podręcznik: Всё просто! 1, Wydawnictwo Szkolne PWN.

Temat lekcji: Алфавит уже я знаю... – podsumowanie wprowadzania alfabetu rosyjskiego.

Cele główne:

uporządkowanie i utrwalenie alfabetu rosyjskiego,

zapoznanie z różnymi metodami nauki alfabetu na pamięć (np. wiersz, piosenka, skojarzenia),

posługiwanie się literowaniem po rosyjsku,

kształtowanie umiejętności mówienia w języku rosyjskim,

kształtowanie umiejętności rozumienia języka rosyjskiego ze słuchu.

Cele operacyjne:Uczeń:

potrafi przeliterować w języku rosyjskim podany wyraz,

potrafi zapytać i odpowiedzieć na pytanie „Как это записать?”,

potrafi przeczytać poprawnie wszystkie litery alfabetu rosyjskiego,

zna różne metody pamięciowego opanowania alfabetu rosyjskiego.

Metody pracy:

praca indywidualna, w parach, zbiorowa.

Środki dydaktyczne:

podręcznik, prezentacja PowerPoint, piosenka.

Tok lekcji:

1. Rozpoczęcie lekcji, czynności organizacyjne, podanie celu lekcji.

2. Zapoznanie uczniów z różnymi metodami nauki alfabetu rosyjskiego na pamięć.

Zwrócenie uwagi na trudniejsze miejsca w alfabecie rosyjskim (й, ъ, ь).

Zapisanie na tablicy i w zeszytach wierszyka „Алфавит уже я знаю...”, przećwiczenie z uczniami (praca zbiorowa).

Przećwiczenie alfabetu z nazwami zwierząt (prezentacja PowerPoint, praca zbiorowa).

Przećwiczenie alfabetu przy pomocy piosenki (wykorzystanie Internetu, praca zbiorowa).

3. Ćwiczenie literowania w języku rosyjskim.

Zapoznanie z alfabetem z imionami (podręcznik).

Uczniowie pracują w parach. Zadają sobie nawzajem pytanie o imię oraz proszą o jego przeliterowanie „Как это записать?”.

4. Praca domowa: Nauczyć się na pamięć alfabetu rosyjskiego z wykorzystaniem dowolnej metody zaprezentowanej na lekcji.

7. Zakończenie lekcji.

Ocena aktywności uczniów w czasie lekcji.