Dodaj publikację
Autor
Ewa Jaskulska
Data publikacji
2016-02-08
Średnia ocena
0,00
Pobrań
22

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka rosyjskiego w pierwszej klasie gimnazjum. Zajęcia poświęcone utrwaleniu nazw członków rodziny, liczebników głównych 0-100 oraz pytań i odpowiedzi (kto to jest, jak ma na imię, ile ma lat).
 Pobierz (docx, 15,3 KB)

Podgląd treści

Klasa 1gimnazjum

Podręcznik: Всё просто! 1, Wydawnictwo Szkolne PWN.

Temat lekcji: Моей бабушке 70 лет – nazwy członków rodziny i liczebniki główne; ćwiczenia utrwalające.

Cele główne:

utrwalenie słownictwa dotyczącego członków rodziny,

utrwalenie liczebników głównych 0-100,

utrwalenie poznanych pytań i odpowiedzi (какая семья, как зовут, сколько лет, какое хобби),

kształtowanie umiejętności mówienia i pisania w języku rosyjskim,

kształtowanie umiejętności rozumienia języka rosyjskiego ze słuchu.

Cele operacyjne:Uczeń:

potrafi nazwać po rosyjsku członków rodziny,

potrafi zapytać i odpowiedzieć na pytania: какая семья, как зовут, сколько лет, какое хобби.

Metody pracy:

praca indywidualna, zbiorowa, w grupach.

Środki dydaktyczne:

podręcznik, zeszyt ćwiczeń, multibook.

Tok lekcji:

1. Rozpoczęcie lekcji, czynności organizacyjne, podanie celu lekcji.

2. Rozgrzewka językowa.

Przypomnienie słownictwa poznanego na ostatniej lekcji (nazwy członków rodziny, liczebniki główne, pytanie o imię i wiek).

Odpowiedzi losowo wybranych uczniów – rzut piłeczką.

3. Wyjaśnienie końcówki biernika i celownika rzeczowników rodzaju żeńskiego i męskiego.

Ćwiczenie 3/96 zeszyt ćwiczeń.

Odpowiedzi uczniów na pytania zadawane przez nauczyciela.

4. Przygotowanie opisu rodziny z informacji podanych w ćwiczeniu.

Ćwiczenie 5/97 zeszyt ćwiczeń.

Uczniowie tworzą i zapisują w zeszytach poprawne gramatycznie zdania.

5. Tworzenie drzewa genealogicznego.

Praca w grupach 3-osobowych.

Uczniowie przedstawiają przygotowane prace. Opowiadają o stworzonych rodzinach. Używają poznanych nazw i wyrażeń (nazwy członków rodziny, imię, wiek).

6. Praca domowa. Nauczyć się opowiadać o swojej rodzinie (imię, wiek i hobby).

7. Zakończenie lekcji.

Ocena aktywności uczniów w czasie lekcji.