Dodaj publikację
Autor
Alicja Ulanicka
Data publikacji
2016-03-13
Średnia ocena
0,00
Pobrań
12

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ.
 Pobierz (doc, 30,5 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji języka angielskiego

Nauczyciel: Alicja Ulanicka

Klasa: I
Czas: 45 min.

Temat: Run, run, run! – słuchanie historyjki.

Cele:
- słuchanie historyjki w celu ogólnego zrozumienia,
- proszenie i reagowanie na prośby.

Uczeń zapamiętuje:
- nazwy zwierząt: zebra, żyrafa, słoń, lew, papuga,
- wyrazy związane z przyrodą: trawa, drzewo, kamień, krzak, liście,
- zdania wyrażające umiejętność lub jej brak za pomocą czasownika modalnego „can”, „can’t”.

Uczeń umie:
-wymienić nazwy zwierząt,
- wymienić elementy poznanej historyjki,
- powiedzieć co potrafi zrobić.

Główne słownictwo i struktury wykorzystywane przez dzieci:
- Here’s the….lion, mouse, zebra, elephant, parrot,
- Hello parrot,….

Główne zadania:
- recytacja i odegranie rymowanki „Here’s the giraffe”,
- szeptanie słów,
- słuchanie historyjki,
- sprawdzenie zrozumienia historyjki,
- szukanie i liczenie gąsienic,
- numerowanie obrazków i kolorowanie zwierząt.
Środki dydaktyczne:
- karty do demonstrowania słownictwa,
- magnetofon,
- CD,
- karty obrazkowe,
- tablica interaktywna,
- ołówki i kredki,
- podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Bugs World 1”.

Formy pracy:
- indywidualna,
- grupowa.

Tok lekcji:

Rozpoczęcie lekcji:

1. Przywitanie klasy, sprawdzenie obecności i pracy domowej.
2. Powtórzenie poznanego słownictwa: pogoda, zabawki, robaczki, liczebniki 1-10.
3. Gimnastyka.

Prowadzenie lekcji:

1. Zabawa w rymowankę “Here’s the giraffe” (6 dzieci)
2. Słuchanie rymowanki CD 2/2.
3. Szeptanie poznanych słów + wprowadzenie czasownika „can”, „can’t”.
4. Zabawa z kartami obrazkowymi.
5. Słuchanie historyjki.
6. Sprawdzenie zrozumienia historyjki.
7. Liczenie gąsienic.

Zakończenie lekcji:
1. Wykonanie zadań utrwalających ( podręcznik Bugs World 1 str.34).
2. Zabawa w „Abrakadabra”.

Praca domowa:
Zeszyt ćwiczeń str.39.
Karty pracy – podręcznik str.79.