Dodaj publikację
Autor
Alicja Ulanicka
Data publikacji
2016-03-13
Średnia ocena
0,00
Pobrań
11

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć z języka angielskiego w szkole podstawowej.
 Pobierz (doc, 32,5 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji języka angielskiego

Nauczyciel: Alicja Ulanicka

Klasa: III
Czas: 45 min.

Temat: Holidays at summer camp –słuchanie historyjki.
Cele:
1. Przewidywanie wydarzeń.
2. Śledzenie historyjki na obrazkach i zrozumienie treści.
3. Mówienie, gdzie odbywają się obozy letnie i co się na nich robi.

Nauczyciel
Będę zwracać uwagę na:
- czy potrafisz wymienić rodzaje pogody,
- czy rozumiesz ogólny sens historyjki,
- czy potrafisz wymienić miejsca, w których odpoczywamy podczas wakacji.

Uczeń
- będę potrafił wymienić rodzaje pogody,
- będę rozumiał zwroty występujące w historyjce „walk in the mountains”, „here we are”, „play football in the park”, “it’s windy’, “swim in the lake”,
- będę potrafił udzielić odpowiedzi do pytań odnośnie słuchanego tekstu,
- wymienię miejsca do których mogę jechać podczas wakacji.

Główne słownictwo wykorzystywane przez dzieci:
- it’s sunny, it’s raining, it’s windy, it’s snowing, it’s cold ,it’s hot,
- beach, mountains, park, swimming pool, country, lake.

Główne zadania:
- powtórzenie słownictwa związanego z rodzajem pogody,
- utrwalenie wyrazów związanych z miejscami wypoczynku wakacyjnego ((dopasowywanie kart obrazkowych do kart wyrazowych),
- słuchanie historyjki,
- sprawdzenie zrozumienia historyjki,
- słuchanie zadań i numerowanie obrazków.

Środki dydaktyczne:
- karty do demonstrowania słownictwa,
- magnetofon,
- CD,
- karty obrazkowe,
- tablica interaktywna,
- podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Bugs World 3”.

Formy pracy:
- indywidualna,
- grupowa.

Tok lekcji:

Rozpoczęcie lekcji:

1. Przywitanie klasy, sprawdzenie obecności i pracy domowej.
2. Powtórzenie słownictwa związanego z pogodą.

Prowadzenie lekcji:
1. Utrwalenie słownictwa odnoszącego się do miejsc wypoczynku (karty obrazkowe).
2. Powtórzenie piosenki „Our summer camp is…”.
3. Opis obrazków (podręcznik Bugs World 3 str.59).
4. Słuchanie opowiadania.
5. Zadawanie pytań sprawdzających rozumienie opowiadania.

Zakończenie lekcji:
1. Wykonanie zadań utrwalających ( podręcznik str.62).
2. Obejrzenie filmu ‘Holiday time!’ (opcjonalnie)

Praca domowa:
Zeszyt ćwiczeń rozdział VII.