Dodaj publikację
Autor
Anna Bartkowska
Data publikacji
2016-05-05
Średnia ocena
0,00
Pobrań
41

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz przewidziany jest na jedną jednostkę lekcyjną w grupie przedszkolnej czterolatków.
 Pobierz (doc, 34,0 KB)

Podgląd treści


SCENARIUSZ ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W PRZEDSZKOLU

Grupa wiekowa: 4-latki
Miesiąc: Wrzesień. Zajęcie 4
Temat: This is my family- To jest moja rodzina
Wyrażenia i struktury zdaniowe: Who’s this? This is...
Cele:
- dziecko utrwali polecenie: Sit down, Stand up, Clap your hands;
- dziecko utrwali słowa piosenki powitalnej „Hello song!”;
- dziecko utrwali poznane nazwy kolorów w języku angielskim;
- dziecko będzie słuchało poleceń po angielsku.
Pomoce dydaktyczne: magnetofon, płyta CD, plakaty z członkami rodziny/flashcards, domino obrazkowe, karty pracy "The family tree.", pacynka – żabka Monika, kredki, nożyczki, gumowe kolorowe piłki.

Przebieg zajęć:

ROZPOCZĘCIE LEKCJI

ETAP 1
Utrwalenie piosenki powitalnej „Hello” z płyty CD z wydawnictwa Nowa Era – wspólne ją zaśpiewanie.
Dzieci siadają w kręgu. Utrwalenie polecenia: Sit down- usiądź, Stand up- wstań.

Hello! hello! It’s nice to see you!
Hello! hello! It’s nice to see you!

ETAP 2
1. Pacynka Monika wita każde z dzieci mówiąc: „Hello……! Nice to see you!
Przypomnienie nazw poszczególnych członków rodziny poznanych na poprzednich zajęciach (mummy, daddy, sister, brother, baby) na podstawie obrazków/flashcards. Następnie nauczyciel pokazuje dzieciom nowe obrazki przedstawiające babcię i dziadka i głośno wymawia nowe słowa. Po czym kładzie wszystkie karty obrazkowe na dywanie i prosi dzieci o wskazanie poszczególnych osób. Za każdym razem za dobrze wskazany obrazek głośno chwali dzieci Exellent! Bravo! Very well!

2. Nauczyciel wręcza każdemu dziecku karty domina , na których są członkowie rodziny. Po czym prosi dzieci by układały domino w określonym porządku- , daddy, sister mummy baby, brother. Dzieci głośno witają każdą osobę z karty mówiąc : hello daddy, hello mummy itd.

3. Nauczyciel pyta jakiego koloru jest piłka– What colour is it? Dzieci odpowiadają – It's..... Czynność ta jest powtarzana z kolejnymi piłeczkami.

4. Następnie nauczyciel mówi wybrany kolor i prosi o wskazanie przedmiotów w sali w tym kolorze. Wybrane dziecko wstaje i pokazuje kolor.

5. Zabawa z wykonywanie poleceń. Pacynka Monika mówi co mają wykonać dzieci: Stand up! Sit down! Clap your hand!

ETAP 3:
Activity sheets -Karta pracy "Rysowanie - wyklejanka" Dzieci kolorują kredkami postaci na karach pracy . Po czym wycinają je i wklejają je w odpowiednie miejsca na drzewie genealogicznym

ETAP 4:
Pożegnanie. Pacynka zachęca dzieci by śpiewały z nią piosenkę „It’s time to say good bye”.