Dodaj publikację
Autor
Anna Stawicka
Data publikacji
2016-05-11
Średnia ocena
5,00
Pobrań
39

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć otwartych języka angielskiego w szkole podstawowej z aktywnym udziałem rodziców. Temat zajęć dotyczy podróżowania - nazwy środków transportu. Podczas lekcji wykorzystujemy różne gry językowe aby uczyć poprzez zabawę.
 Pobierz (doc, 39,0 KB)

Podgląd treści


Scenariusz zajęć otwartych języka angielskiego.

Uczestnicy: uczniowie klas czwartych wraz z rodzicami.

Temat: Gry językowe w nauczaniu języka angielskiego. Travelling – podróżowanie.

Cele ogólne:

• zachęcanie rodziców do uczenia się języka angielskiego z dzieckiem
• zachęcanie uczniów do nauki języka poprzez zabawę
Cele operacyjne:
• uczestnicy znają nazwy środków transportu
Metody pracy: metoda aktywizująca - zabawa dydaktyczna, metoda oglądowa, metoda praktyczna, pantomima, metoda Communicative Approach.
Formy pracy: praca w parach, praca zbiorowa, praca indywidualna,
Środki dydaktyczne: ilustracje, karty wyrazowe, karty pracy, odtwarzacz CD, płyta CD, kolorowa kreda, walizka, sznur, klamerki, ubrania, małe karteczki, plakaty, magnesy.
Przebieg zajęć:
• część organizacyjno-porządkowa, przedstawienie celów lekcji
• rozgrzewka językowa
Uczestnicy przedstawiają się (I`m…, My name`s…). [3`]
W parach uczestnicy odliczają na zmianę do trzech (one, two, three…). Następnie zastępują kolejno liczebniki nazwami środki transportu (n-l wprowadza pojęcia za pomocą ilustracji oraz nazw umieszczanych na tablicy; car, two, three…; car, bus, three…; w końcu wyliczanka brzmi: car, bus, boat). [3`]
• część zadaniowa
1. N-l wprowadza nazwy środków transportu (za pomocą ilustracji: a balloon, a bus, a boat, a tram, an underground, a car, a plane…) [3`]
2. Zabawa Memory game - Zapamiętaj kolejność: Uczestnicy powtarzają nazwy środków transportu umieszczonych na tablicy. N-l odwraca obrazki kolejno po jednym. Uczestnicy starają się powtarzać z pamięci kolejne nazwy aż wszystkie obrazki będą zasłonięte (sprawdzamy na koniec). Dopasowanie kart wyrazowych. Chętni na tablicy umieszczają karty wyrazowe . [5`]
3. Prawda/fałsz: N-l dzieli pary na grupę prawda (true) oraz fałsz (false). Następnie odtwarza nagranie z odgłosem pojazdu i nazywa pojazd. Jeżeli mówi prawdę, to grupa True stara się „zbić” grupę fałsz. Jeżeli kłamie, to grupa False „zbija” grupę True. [5`]
4. Jadąc w podróż pakujemy się. What do we take? Clothes (Pytanie: What`s this? It`s a … zapisujemy na tablicy). Ten kto odgadnie co jest w walizce wiesza ubranie na sznurku. Potem dopinamy karty wyrazowe klamerkami. [7`]
5. Uczestnicy zapisują na kartkach nazwę jednej rzeczy, którą zabierają w podróż. Kartki pakujemy do walizki. Charades – kalambury: Następnie kolejno losują po jednej kartce i starają się gestami podpowiedzieć zgadującym jaka to rzecz. [7`]
6. When we travel, we usually take some food with us. Uczestnicy odnajdują nazwy jedzenia (food and drink) w ciągu literek ułożonych w kształt ślimaka lub węża. [4`]
7. Pora wyjazdu w podróż – na tablicy umieszczamy tarczę zegara i podpowiedzi w jaki sposób określać czas. Zabawa: set the clock/ustaw zegar. What time is it? Nauczyciel określa godzinę (np. It`s three o ...