Dodaj publikację
Autor
Paulina Ochal
Data publikacji
2016-05-19
Średnia ocena
0,00
Pobrań
24

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć został zrealizowany w grupie 4-latków.
 Pobierz (docx, 15,5 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

15.09.2015 r.

Prowadząca: Paulina Ochal

Grupa wiekowa: 4-latki

Miejsce: Publiczne Przedszkole nr 2 „Pod Topolą” w Świdwinie

Temat: Poznanie znaków drogowych.

Cele ogólne:

- poznanie wyglądu i nazw figur geometrycznych

- segregowanie figur według kształtów i kolorów

Cele szczegółowe:

Dziecko:

- zna i nazywa niektóre znaki drogowe,

- kształci logiczne myślenie,

- utrwala znajomość kolorów,

- ćwiczy orientację i spostrzegawczość,

- rozwija wyobraźnię,

- rozwija koordynację wzrokowo – ruchową.

Formy pracy:

- grupowa,

- indywidualna.

Metody pracy:

- integrująca,

- aktywizująca.

Pomoce dydaktyczne:

- mozaika geometryczna,

- szablony figur geometrycznych,

- znaki drogowe,

- karta pracy.

Przebieg zajęć:

Wszystkie dzieci siedzą w kręgu na dywanie.

Zapoznanie się z figurami geometrycznymi – czy wiecie co to jest i jak się nazywa?. Następnie obok figur nauczyciel rozkłada znaki drogowe,a dzieci mają za zadanie dopasować do siebie kształtem – pokazując figury prosi by dzieci określiły ich kształt.

Zabawy „figury” – nauczyciel rozdaje dzieciom szablony figur geometrycznych i mówi „teraz machają do mnie wszystkie kwadraty albo wszystkie żółte figury”.

Karty pracy – wklejanie odpowiednich kształtów figur w puste okienko.

Zabawa z wykorzystaniem mozaiki geometrycznej utrwalająca wyglądi nazwy figur, dowolne układanie obrazka z pomocą mozaiki.