Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Imię i nazwisko prowadzącego: mgr Agnieszka Żakowicz Data 24.05.2016
Klasa: I, II LO
Temat: Healthy eating.
Cele :
Uczeń potrafi:
• wypowiadać się na temat zdrowego żywienia, gotowania;
• wymienić produkty należące do piramidy zdrowego odżywiania;
Cele dydaktyczno-wychowacze: -wzbogacanie leksyki uczniów;
- wdrażanie do rozumienia tekstu na temat zdrowego odżywiania;
Cele terapeutyczne:
• wyrabianie aktywnej postawy ucznia w stosunku do nauki i procesu leczenia;
• kształtowanie pozytywnej samooceny w trakcie lekcji;
Metoda kształcenia: łączenie teorii z praktyką, komunikacyjna;
Formy organizacyjne pracy uczniów: praca zbiorowa jednolita, praca w grupach.
Środki dydaktyczne:
• karty pracy
• kartka
• długopis
Metody aktywizujące: burza mózgów, pogadanka.
Przebieg lekcji:
I. Etap pierwszy: WPROWADZENIE (ok. 15 min.)
Ćwiczenie 1
Przedstawienie uczniów. Zapisanie tematu lekcji. Rozdanie kart pracy. Przedstawienie dietetyka. Prezentacja na temat zdrowego odżywiania.
Nauczyciel pyta się ucznia z czym kojarzy im się obrazek na karcie pracy i prosi, aby uczeń opisał obrazek.
II. Etap drugi: ROZWINIĘCIE ( ok. 20 min.)
Ćwiczenie 2
Uczeń czyta tekst. Uczeń czyta polecenie A, zapoznaje się z pytaniami 1,2,3 i odpowiada na pytania. Nauczyciel sprawdza odpowiedzi.
Ćwiczenie 3
Uczniowie czytają pytania w ćwiczeniu B i dobierają do nich odpowiedzi. Nauczyciel sprawdza pracę uczniów.
Ćwiczenie 4
Uczeń zapoznaje się z poleceniem z ćwiczenia C. Uczeń czyta definicje słów i dobiera do nich słowa. Nauczyciel sprawdza pracę ucznia.
Ćwiczenie 5
Uczeń zapoznaje się z poleceniem z ćwiczenia Mystery of Language A. Uczeń czyta zdania i przepisuje je w formie poleceń. Nauczyciel sprawdza pracę ucznia.
Ćwiczenie 6
Uczeń zapoznaje się z poleceniem z ćwiczenia Mystery of Language B.
Uczeń czyta zdania, przepisuje poprawiając w nich błędy. Nauczyciel sprawdza pracę ucznia.
III. Etap trzeci: Zakończenie ( ok. 10 min.)
Ćwiczenie 7
Uczeń zapoznaje się z poleceniem z ćwiczenia Sitation of imagination. Nauczyciel z uczniem ustnie omawia przeczytane polecenie. Uczniowie główne punkty e-maila. Nauczyciel zadaje napisanie e-maila jako pracę domową.
Nauczyciel ocenia pracę uczniów i dziękuje za pracę na lekcji.