Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Grabowska
Data publikacji
2016-10-18
Średnia ocena
0,00
Pobrań
32

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Lekcja wprowadzająca słownictwo związane z pożywieniem zwierząt, wykorzystująca zasady OK.
 Pobierz (doc, 36,5 KB)

Podgląd treści

Scenariusz lekcji z języka angielskiego

Nauczyciel prowadzący lekcję: mgr Katarzyna Grabowska
Klasa: 2a
Data: 18.11.2015r.
Temat: Wiem, co jedzą zwierzęta.

Treści kształcenia wg Nowej podstawy programowej

Uczeń:
• reaguje werbalnie i niewerbalnie na proste polecenia nauczyciela,
• rozumie wypowiedzi ze słuchu,
• czyta ze zrozumieniem wyrazy i proste zdania,

Cele lekcji

• Wymieni nazwy znanych zwierząt i powie czym się odżywiają.
• Odpowiada pełnym zdaniem na pytanie: What do (rabbits, kittens, puppies...) eat?

Cele sformułowane w języku ucznia:

• Nazwę pożywienie znanych mi zwięrząt.
• Zrozumiem i odpowiem na pytanie co jedzą zwierzęta.

Nacobezu:

• Do ilustracji zwierzęcia dopasujesz przynajmniej jedną nazwę jego pożywienia.
• Samodzielnie odpowiesz na pytanie: Co je wskazane zwierzę?

Pomoce dydaktyczne:
• Ćwiczenia Tiger 2.
• Karty obrazkowe pocięte na 4 – częściowe puzzle z wizerunkami zwierząt.
• Karty obrazkowe z wizerunkami pożywienia zwierząt.
• Minutnik.
• Patyczki „ok”.

PRZEBIEG LEKCJI

POWITANIE

1. Uczniowie witają się z nauczycielem piosenką „Hello, how are you?

ROZGRZEWKA JĘZYKOWA

2. Puzzle: Wybrani uczniowie odgadują nazwy znanych im z poprzednich lekcji zwierząt, których wizerunki układają z prostych puzzli na tablicy . (Nazywają zwierzęta całym zdaniem: It's a turtle).

FAZA WŁAŚCIWA

3. Uczniowie czytają cele dzisiejszej lekcji wywieszone na tablicy.
4. Uczniowie bawią się w zabawę ruchową, która ma na celu wprowadzenie czasownika eat na potrzeby dzisiejszej lekcji. Nauczyciel wraz z dziećmi na dywanie wykonuje znane im czynności: jump, walk, listen, dodaje do nich słowo eat wykonując jednocześnie gest jedzenia.
5. Uczniowie poznają nowe słownictwo (pożywienie zwierząt) poprzez grę dydaktyczną.
6. Odpowiadają na pytanie nauczyciela: What do rabbits, kittens…eat? (decydują, czy punkt „nacobezu” został osiągnięty)
7. Do ilustracji zwierząt na tablicy dopasowują ich pożywienie. (decydują, czy punkt „nacobezu” został osiągnięty)
8. Wykonują zadanie 1 i 2 w zeszycie ćwiczeń. Głośno czytają odpowiedzi.

ZAKOŃCZENIE

9. Uczniowie zaznaczają zadanie domowe w ćwiczeniach.
10. Ewaluacja lekcji: Uczniowie samodzielnie oceniają swoje postępy i osiągnięcia podczas lekcji poprzez dosypanie lub odsypanie ziarenek (seeds) w pojemnikach.
11. Pożegnanie.

Opracowała: mgr Katarzyna Grabowska