Dodaj publikację
Autor
Ewa Omiecina
Data publikacji
2016-12-07
Średnia ocena
0,00
Pobrań
41

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji integrującej treści nauczania języka angielskiego i kultury fizycznej - powtórzenie nazw części ciała i prostych poleceń.
 Pobierz (docx, 15,3 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ ZAJĘĆ J. ANGIELSKIEGO W KLASIE 2

Prowadzący Ewa Omiecina

Data 01.12.2014

Blok/Dział tematyczny: My body

Temat: My exercise routine.

Cel ogólny: Utrwalenie nazw części ciała i nazw czynności. Zintegrowanie treści nauczania języka angielskiego i kultury fizycznej. Kształtowanie w uczniach umiejętności pracy w grupach oraz umiejętności interpersonalnych.

Cele operacyjne:

Rozumienie wypowiedzi: Uczeń rozumie proste polecenia.

Tworzenie wypowiedzi: Uczeń nazywa czynności i części ciała.

Reagowanie na wypowiedzi: Uczeń reaguje gestem na usłyszane słowa, czyta wyrazy, śpiewa piosenkę, uczestniczy w zabawie ruchowej.

Metody: słowna, praktycznego i twórczego działania, aktywizująca zespół klasowy.

Formy: Indywidualna jednolita, indywidualna zróżnicowana, zespołowa jednolita, zespołowa zróżnicowana.

Środki i materiały dydaktyczne: płyta z nagraniami, przylepne karteczki z wyrazami, szary papier z obrysem dziecka, stanowiska z poleceniami, zestawy do pracy w grupach, rzutnik.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

Etap wstępny:

- sprawdzenie obecności

- rozgrzewka językowa – piosenka

Etap główny:

- utrwalenie poznanego słownictwa i trening globalnego czytania wyrazów – prezentacja nazw utrwalanych części ciała, odrysowanie konturów ucznia na szarym papierze, rozdanie uczniom kart z wyrazami, głośne odczytywanie wyrazów przez uczniów i przyklejenie karteczek do przygotowanej sylwetki,

- utrwalenie zwrotów wyrazowych – praca z planszą na ekranie, w trakcie nagrania chętni uczniowie wskazują usłyszane polecenie,

- stanowiska ćwiczeń – podział uczniów na grupy wg wylosowanego symbolu (część ciała), wykonanie ćwiczeń przy stanowisku zgodnie z instrukcją (np. jump, move your head, wave your arms, touch your toes, shake your body),

- wykonanie projektu – dopasowanie zwrotów do obrazków, grupowe wykonanie plakatu z zestawem ćwiczeń,

Etap końcowy:

Prezentacja plakatów, ocena pracy uczniów.