Dodaj publikację
Autor
Justyna Gil
Data publikacji
2017-02-10
Średnia ocena
5,00
Pobrań
529

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji prowadzonej metodą oceniania kształtującego.
 Pobierz (pdf, 684,0 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI

1. Nauczyciel :

2. Oddział: 301 sp

3. Data: 26.01.2017 r.

4. Numer kolejny lekcji: 1

5. Temat: Utrwalenie wiadomości o czasowniku, rzeczowniku i przymiotniku.

6. Cele lekcji :

 Utrwalenie części mowy: czasownik, rzeczownik, przymiotnik

7. Kryteria sukcesu (NACOBEZU):

 Ułożysz i poprawnie zapiszesz zdanie z czasownikiem, rzeczownikiem i

przymiotnikiem.

 Podkreślisz w zdaniu części mowy.

 Wymienisz i zapiszesz po minimum 3 czasowniki, rzeczowniki i przymiotniki

8. Metody prowadzenia lekcji i aktywności uczniów:

 Grupowa

 Indywidualna

9. Formy sprawdzenia osiągnięcia celu:

 Praca w grupach – prawidłowe wypisanie czasowników, rzeczowników,

przymiotników

 Rozmowa, odpowiedzi – praca na lekcji.

 Samodzielne ułożenie zdania, samoocena.

 Ocena koleżeńska

10. Materiały i pomoce dydaktyczne:

 Krzyżówka

 Patyczki

 Minutnik

 Metodniki

 Tabelka

11. Przebieg lekcji:

1. Przywitanie

2. Zadanie na dobry początek – krzyżówka.

3. Praca w grupach – wypisanie z krzyżówki czasowników, rzeczowników,

przymiotników.

4. Praca samodzielna – zapisanie zdania z czasownikiem, rzeczownikiem,

przymiotnikiem.

Samoocena zadania 4 – podkreślenie w zdaniu części mowy. Wklejenie sobie

oceny – śnieżynka z buzią uśmiechniętą lub smutną.

5. Praca samodzielna – wypisanie w tabelce po minimum trzy przymiotniki,

rzeczowniki, czasowniki.

Ocena koleżeńska – wymiana w parach i ocena za pomocą kciuka postawionego

w gorę lub w dół.

6. Podsumowanie zajęć – zdania niedokończone – patyczki

7. Podziękowanie za udział w lekcji.































T

O

L

P

E

Z

A

T

G

S

O

P

Ł

N

P

S

Ś

G

N

N

U

Y

W

O

N

Ś

K

K

N

K

J

Y

I

Y

I

E

I

S

O

P

Z

U

I

I

C

K

J

C

B

A

K

D

I

B
E

Z

P

I

E

C

Z

N

E

F

E

R

I

E

Z

I

M

O

W

E

Z
E

E

A

Y

E

Ł

I

L

U

Z

P

Ł

I

Ż

R
J

Y

L

G

Z

I

Ę

B

I

B

A

A

A

Y

N

A

G

Y

D

R

L

A

E

M

L

O

K

Y

E

N

E

O

S

U

A

W

A

Y

1. Przeciwieństwo wyrazu ŁADNY
2. Co się dzieje ze śniegiem w temperaturze dodatniej?
3. Stopień wyższy od słowa DOBRY
4. Zwisają zimą z krawędzi dachów.
5. Co robi niedźwiedź zimą.
6. Odmierza czas.
7. Co robi nauczyciel w szkole?
8. Kolor trawy.
9. Dokończ fragment hymnu polskiego: Jeszcze Polska nie....
10. Kolor nieba.
11. Co robi kamerzysta na planie filmowym.
12. Przy jej krojeniu łzawią oczy.
13. Rodzaj chleba.
14. Zjeżdżasz na nich z górki.
15 ...