Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt zajęć z języka angielskiego dla klasy IV
Temat: Zwierzęta w filmach – czytanie ze zrozumieniem.
Cele lekcji:
Uczeń potrafi:
Czytać ze zrozumieniem teksty poznane na lekcji.
Rozróżniać różne rodzaje tekstów.
Znajdować w tekście potrzebne informacje.
Współpracować w grupie.
Metody:
Praca z tekstem.
Aktywizująca – konkurs w grupach.
Formy pracy:
Indywidualna.
W grupach.
Zbiorowa.
Środki Dydaktyczne:
Podręcznik „Steps forward 1” str. 70.
Kartki z tekstami dla każdej grupy.
Przebieg lekcji:
Podanie tematu lekcji i głównego celu lakcji.
Nauczyciel przedstawia na tablicy nowe słówka z tekstów i podaje tłumaczenia:
Act, talk, trained, send, puppy, feet, funny, showtimes
Nauczyciel wypisuje na tablicy 4 typy tekstów:
Wiadomość tekstowa, 2.Repertuar kina, 3. Recenzja filmu, 4.Ogłoszenie.
Uczniowie słuchają czterech nagrań i pracując w parach próbują dopasować nagrania do typu tekstu (teksty może również odczytać nauczyciel):
Is your pet a star? Can your dog act? Can your cat jump? Can your parrot talk? We’re an animal agency for films. Lots of Hollywood films have got trained animals in tchem. Film directors can find animal actors for their films a tour agency. Video your pet and send the film.
Hi Andy! Look for this video for the pet agency! It’s our new puppy, Max. He’s small and black with white feet and very big ears. He’s very funny! He’s a star! Love Sally.
Cinema Showtimes
Films
times
times
Mr Popper’s Penguins
6:00
8:00
Hotel for dogs
5:30
7:30
Cats and dogs
5:30
8:00
Mr Popper’s penguins.
Mr Popper’s penguins is a film for children. There are famous actors in the film, but the real stars are the penguins! Jim Carrey is Mr Popper and he’s got six young penguins in his flat. But it’s a cecret! The film is lots of fun.
Wybrane pary odczytują odpowiedzi, reszta klasy sprawdza.
Uczniowie czytają w parach wysłuchane wcześniej teksty, następnie dopasowują do nich dialogi. Jeden tekst nie pasuje do żadnego dialogu:
– Do you know the numer of the animal agency?
- Yes!
2. – Do you know the showtimes for Mr Popper’s Penguins?
- Yes!
3. – Do you know who the star of Mr Poppers Penguins is?
- Yes!
Wybrane pary odczytują odpowiedzi, reszta sprawdza.
Nauczyciel dzieli klasę na czteroosobowe grupy, każda z nich ma przydzielony tekst 1, 2 lub 4. Uczniowie w grupach starają się przeczytać przydzielony tekst i zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Następnie nauczyciel przydziela ...