Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt lekcji
Imię i nazwisko nauczyciela: Agnieszka Cymbor
Przedmiot: Język angielski lekcja nr 135 klasa: 3 dlo
Data: 15.04.2016 Czas realizacji: 45 min
Temat lekcji: „Better the devil you know… „ - czyli na czym polega rozmowa z egzaminatorem?
Cele ogólne:
Rozwijanie kompetencji językowych
Zapoznanie się z wymaganiami zadania 1 na maturze ustnej z języka angielskiego
Rozwijanie krytycznego myślenia
Rozwijanie umiejętności pracy w parze
Zaktywizowanie wszystkich uczniów do czynnego udziału w lekcji
Cele szczegółowe:
Uczeń potrafi mówić w języku angielskim:
- umie uzyskać potrzebne informacje
- potrafi udzielić informacji o które jest proszony
- umie udzielić rady, wyrazić sugestię lub zaproponować rozwiązanie
- wyraża swoją opinię
Uczeń rozumie ze słuchu:
- treści przekazywane ustnie przez innych uczniów
- treści przekazywane przez nauczyciela
- treść nagrania w formie filmiku edukacyjnego
Metody nauczania:
Podająca - elementy pogadanki i wyjaśnienia w języku angielskim (w razie konieczności również polskim)
Aktywizująca – symulacyjna – symulacja dialogu z egzaminatorem, obserwacja
Eksponująca - film
Środki dydaktyczne:
Rzutnik
Filmiki edukacyjne – źródło Youtube https://www.youtube.com/watch?v=5tLJX8vFtvs&list=PLxE1zzJKa1eGS1WlUCA4ywnLQx5Qu4E9y&index=7&nohtml5=False
https://www.youtube.com/watch?v=siYFWAsvQrI&list=PLxE1zzJKa1eGS1WlUCA4ywnLQx5Qu4E9y&index=15&nohtml5=False
Tabele ocen wypowiedzi ucznia – stworzone przez nauczyciela
Kserokopie z przykładami zadnia 1 z matury ustnej – materiały z www.oxfordenglishonline.pl
https://www.oxfordenglishonline.pl/workbook/toc/82#390
Formy nauczania:
Praca indywidualna
Praca w parach
Część wstępna (ok 10 min)
Zapoznanie uczniów z celami lekcji, przedstawienie tematu.
Pytania na rozgrzewkę powtarzające zagadnienia z wybranych działów maturalnych np.:
How do you usually spend your weekends? /What are your plans for the summer holidays?/Do you like going shopping? Why? /How do you keep fit? /What should a healthy diet look like?/ Could you live without your phone? Why?( Jak zazwyczaj spędzasz weekend?/ jakie masz plany na wakacje?/ Czy lubisz zakupy?Dlaczeg?/ Jak utrzymujesz formę?/ Jaka powinna być zdrowa dieta?/ Czy potrafiłbyś żyć bez telefonu? Dlaczego?)
Pytania do uczniów dotyczące ich wiedzy na temat rozmowy z egzaminatorem: What do you have to do in Task 1 on your spoken exam? How much time do you have to prepare for the task? How much time do you have to complete the task? What do you have to do with each ‘cloud’? What can you expect from the examiner? How should you react if there is something you don’t understand? If you didn’t hear the examiner? If the examiner disagrees with you/ your suggestion? ( Co należy zrobić w zadaniu 1 na egzaminie ustnym?/ Ile masz czasu na przygotowanie?/ ile ...