Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Cymbor
Data publikacji
2017-02-21
Średnia ocena
0,00
Pobrań
38

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

„Living beyond limits – czy ograniczenia mogą nas motywować?” Rozwijanie słownictwa i rozumienia ze słuchu poprzez film.
 Pobierz (docx, 915,5 KB)

Podgląd treści

Konspekt lekcji

Imię i nazwisko nauczyciela: Agnieszka Cymbor

Przedmiot: Język angielski lekcja nr klasa: 2dt (CEFR B1)

Data: Czas realizacji: 45 min

Temat lekcji: „Living beyond limits – czy ograniczenia mogą nas motywować?” Rozwijanie słownictwa i rozumienia ze słuchu poprzez film.

Cele ogólne:

Rozwijanie kompetencji językowych

Rozwijanie krytycznego myślenia

Rozwijanie umiejętności pracy w parze

Zaktywizowanie wszystkich uczniów do czynnego udziału w lekcji

Cele szczegółowe:

Uczeń rozumie naturalny język angielski:

- treść nagrania w formie filmiku

Uczeń poznaje nowe słownictwo i zwroty używane w codziennym języku

Uczeń zapoznaje się ze strukturą relacjonowania przeszłych wydarzeń

Uczeń analizuje wypowiedź z filmu i ćwiczy wyrażanie opinii w języku angielskim

Metody nauczania:

Aktywizująca – burza mózgów

Eksponująca - film

Środki dydaktyczne:

Rzutnik

Film z TED Talks http://bit.ly/TedAmy

Handouty dla uczniów

Formy nauczania:

Praca indywidualna

Praca w parach

Część wstępna (ok 10 min)

Zapoznanie uczniów z celami lekcji, przedstawienie tematu.

Pytania na rozgrzewkę poruszające tematykę filmu – praca w parach – What usually stops people from trying new things or fulfilling their dreams? Do you enjoy challenging yourself or are you afraid of trying new things? Why? How do people usually react to failure?

Część właściwa (ok 30 min)

Nauczyciel informuje uczniów, że obejrzą wypowiedź pewnej dziewczynę, która opowiada o tym co jej się przytrafiło i prosi żeby w trakcie oglądania zanotowali odpowiedzi na pytania z zadania 1 na handoucie. (czas filmu – 9:44)

Po obejrzeniu filmu nauczyciel zadaje uczniom pytania: What did you think about Amy’s story? Were you surprised when you found out she’s had her legs amputated? Why?

Nauczyciel prosi wybranych uczniów o przedstawienie odpowiedzi do pytań z zadania 1. Poprawia ewentualne błędy.

Po zakończeniu zadania 1 nauczyciel prosi uczniów aby w parach przyjrzeli się zdaniom z zadania 2 i zastanowili się co oznaczają pogrubione słowa i wyrażenia. Uczniowie powinni napisać ich definicje lub synonimy po angielsku. W przypadku problemu mogą napisać polski odpowiednik.

Na koniec uczniowie uzupełniają ćwiczenie 3 z handoutu, które powtarza zagadnienia z zadania 2.

Część końcowa (ok 5 min)

Uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela mające ustanowić czy cele lekcji zostały osiągnięte. Did you find the lesson interesting? What did you like about it? What expressions from the film do you remember? Did you have fun during the lesson?

Jako pracę domową uczniowie mają za zadanie nagrać przy pomocy Voccaro albo MailVU odpowiedź na pytanie: Do you agree with Amy that our limitations can be seen as blessings? Have you or ...