Dodaj publikację
Autor
Bożena Gołda
Data publikacji
2017-03-20
Średnia ocena
0,00
Pobrań
40

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Opisywanie dnia codziennego. Czas Present Simple - formy 3 osoby liczby pojedynczej. Zajęcia zrealizowane w klasie III szkoły podstawowej.
 Pobierz (doc, 35,5 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji języka angielskiego

Temat: Opisywanie dnia codziennego. Czas Present Simple – formy 3 osoby liczby pojedynczej

Klasa: III
Czas trwania: 45 minut.

Cele:
Uczeń:
- zna słownictwo dotyczące czynności dnia codziennego,
- rozumie wypowiedzi ze słuchu,
- rozumie krótkie wypowiedzi pisemne,
- potrafi utworzyć formy 3 osoby liczby pojedynczej i zastosować je w zdaniu,
- opowiada o czynnościach dnia codziennego,
- potrafi posługiwać się komputerem i wykonywać ćwiczenia na płycie CD-ROM,
- potrafi napisać zdania dotyczące czynności dnia codziennego.

Formy pracy:
- praca z całą klasą,
- indywidualna,
- w grupach.

Metody i techniki:
- metoda audiolingwalna,
- uzupełnianie luk,
- układanie zdań z rozsypanki wyrazowej,
- tworzenie i zapis zdania.

Środki i pomoce dydaktyczne:
Karty obrazkowe przedstawiające codzienne czynności, CD-ROM English Adventure 3, kartki z pytaniami.

Przebieg zajęć

Wprowadzenie
Nauczyciel pokazuje karty obrazkowe przedstawiające nazwy czynności dnia codziennego i prosi uczniów, aby je nazwali. Następnie uczniowie układają zdania z nazwą danej czynności, np. I have breakfast at 7 o`clock.

Rozwinięcie
➢ Nauczyciel pyta kilku uczniów: What day is it? (Tuesday). What time do you get up on (Tuesday)? (At six o` clock).
➢ Nauczyciel zadaje pytanie: What time do you get up on Sunday? (At ten o`clock). Szuka ucznia, który wstaje późno i mówi: I get up late, prosi ucznia, aby powtórzył zdanie po nauczycielu. Następnie mówi: ( Tomek) gets up late.
➢ Nauczyciel zapisuje na tablicy zdanie:

I get up late. He gets up late.

Uczniowie powtarzają te zdania naśladując nauczyciela.
Nauczyciel pyta uczniów, czym różnią się te dwa zdania. Zwraca uwagę uczniów na końcówkę wyrazu gets, czyli –s i wyjaśnia, kiedy ją dodajemy.

Nauczyciel prosi uczniów o uruchomienie komputerów i otworzeniu CD-Romów na rozdziale 7 „My day”.
Uczniowie wykonują następujące ćwiczenia:
Listen and Complete – słuchają słówek i uzupełniają brakującą literę w wyrazie.
Order the words – słuchają zdania a następnie układają zdanie z rozsypanki wyrazowej.
Label the Picture – przeciągają myszką napis pod odpowiadający mu rysunek.
Word Race – uczniowie słuchają słówek, a następnie odszukują je w diagramie literowym.

Uczniowie wracają do stolików. Nauczyciel dzieli uczniów na dwie grupy. Jeden uczeń wyciąga z woreczka pytanie, drugi na nie odpowiada, następnie uczeń pierwszy mówi zdanie kolegi w trzeciej osobie liczby pojedynczej, np.
A: What time do you get up?
B: I get up at 7 o`clock.
A: She gets up at 7 o`clock.
Uczniowie na zmianę wyciągają karteczki.

Zakończenie

Nauczyciel prosi uczniów, aby napisali o sobie osiem zdań, wykorzystując nazwy czynności i odpowiednie godziny oraz zatytułowali swoje prace: „My day”

Praca domowa
Uczniowie odpowiadają na ...