Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Róg
Data publikacji
2017-03-26
Średnia ocena
0,00
Pobrań
16

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji z przedmiotu „Kosztorysowanie i dokumentacja przetargowa w budownictwie”. Temat lekcji: „Przedmiarowanie podłóg i posadzek”.
 Pobierz (doc, 38,5 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji z przedmiotu „Kosztorysowanie i dokumentacja przetargowa w budownictwie”.

1. Nauczyciel prowadzący: ……………………..
2. Nauczyciele obserwujący: ……………………
3. Temat lekcji prowadzonej: „Przedmiarowanie podłóg i posadzek”
4. Data: ………….
5. Klasa: …………
6. Miejsce lekcji: pracownia budowlana
7. Typ szkoły: Technikum
8. Czas trwania lekcji: 45 min.

Cele dydaktyczne
▪ przedstawienie uczniom jakie roboty zaliczane są do robót podłogowych i posadzkarskich,
▪ zapoznanie uczniów ze sposobem wykonywania przedmiarów poszczególnych warstw podłóg,
▪ zapoznanie uczniów z przedmiarowaniem robót związanych z wykonywaniem okładzin schodów.

Cele operacyjne

← Uczeń powinien znać:
▪ różnicę pomiędzy pojęciem podłoga i posadzka,
▪ roboty zaliczane do robót podłogowych i posadzkarskich,
▪ jednostki w jakich przedmiaruje się poszczególne roboty podłogowe i posadzkarskie.

← Uczeń powinien umieć:

▪ Na podstawie fragmentu dokumentacji wykonać przedmiar robót podłogowych i posadzkarskich.

Metody nauczania

▪ pogadanka naprowadzająca, praca z książką, dyskusja.

Środki dydaktyczne

▪ podręcznik „Sporządzanie kosztorysów” Tadeusz Maj

Forma pracy

▪ praca w grupach

Przebieg lekcji

1. Część organizacyjna: - zaprowadzenie porządku w klasie po przerwie

- sprawdzenie listy obecności

2. Część nawiązująca:
- podanie tematu i celu lekcji

- przypomnienie wiadomości z poprzedniej lekcji

- przypomnienie pojęcia podłoga i posadzka

- uświadomienie uczniom potrzeby wykorzystania umiejętności przedmiarowania robót podłogowych i posadzkarskich w życiu codziennym.

- podział klasy na grupy

3.Część właściwa:
- uczniowie otrzymują instrukcje ,,Jak pracować?”, zapoznają się z nią i ze swoim zadaniem,

- praca w grupach: uczniowie mają ok. 10 minut na wykonanie zadania – każda z grup redaguje odpowiednią formę wypowiedzi ustnej na określony temat,

- po wykonanym zadaniu grupy przedstawiają efekty swojej pracy,

- podsumowanie pracy grup przez nauczyciela i zapisanie notatki.

4. Podsumowanie lekcji przez kierowanie krótkich pytań do uczniów.

Nauczyciel:

...................................................