Dodaj publikację
Autor
Ewa Omiecina
Data publikacji
2017-04-06
Średnia ocena
0,00
Pobrań
14

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji j. angielskiego w kl. 4 SP na temat podawania czasu.
 Pobierz (docx, 18,2 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ ZAJĘĆ J. ANGIELSKIEGO W KLASIE 4

Prowadzący Ewa Omiecina,

Data

Klasa: 4

Dział programowy: Family and friends

Temat: The time. Czas.

Planowany czas lekcji: 45 minut

Cel ogólny: wyrażanie czasu w j. angielskim – stosowanie podstawowego słownictwa dotyczącego czasu i zegara;

Cele operacyjne:

zapamiętanie wiadomości: uczeń nazywa podstawowe zwroty dotyczące czasu; poznaje sposoby wyrażania czasu,

zrozumienie wiadomości: uczeń rozumie zależności związane w zegarem - właściwie dobiera zwroty; właściwie podaje czas,

stosowanie wiadomości w praktyce: uczeń rozumie pytanie o czas, potrafi odpowiedzieć na pytania,

stosowanie wiadomości w sytuacjach problemowych: uczeń potrafi zapytać o czas, potrafi dopasować zegar do usłyszanej godziny

Metody: słowna, praktycznego i twórczego działania, aktywizująca, audiowizualna.

Formy: indywidualna, zespołowa.

Środki dydaktyczne: podręcznik Today 2! Active Teach, karteczki z napisaną godziną, karta pracy, strony internetowe:

http://a4esl.org/q/h/9901/nr-time.html

http://www.time-for-time.com/swf/myclox.swf

PRZEBIEG LEKCJI:

Etap wstępny:

Powitanie, sprawdzenie obecności (rozgrzewka językowa) . Zapoznanie z tematem lekcji.

Etap główny:

1.Wprowadzenie słowa time. Przeprowadzenie krótkiej rozmowy na temat czasu.

2.Uczniowie wykonują zadanie sprawdzające zrozumienie pojęć i zależności związanych z czasem:

http://a4esl.org/q/h/9901/nr-time.html

3. W oparciu o podręczniki uczniowie słuchają nagrania ze zwrotami i powtarzają określenia stosowane przy podawaniu godziny. Nauczyciel wyjaśnia wszelkie wątpliwości.

4. Uczniowie utrwalają sposoby podawania godziny:

http://www.time-for-time.com/swf/myclox.swf

- nazywają wskazany czas na zegarze,

- ustawiają wskazówki zgodnie z wylosowanymi karteczkami,

- pracują w parach , podają godzinę wskazaną przez kolegę/koleżankę.

5. Uczniowie słuchają nagrania i numerują obrazki z właściwym zegarem na karcie pracy.

Następnie odpowiadają na pytania nauczyciela, sprawdzające poprane wykonanie zadania. Wspólnie z nauczycielem wyjaśniają wszelkie wątpliwości.

Etap końcowy:

Przypomnienie zwrotów stosowanych przy podawaniu czasu.

Podsumowanie lekcji:

Podsumowanie tematu lekcji i pracy uczniów. Uczniowie aktywni, poprawnie wykonujący zadania nagradzani są plusem.

Praca domowa: zeszyt ćwiczeń str.3 zad.1.