Dodaj publikację
Autor
Magdalena Gołaszewska
Data publikacji
2017-04-18
Średnia ocena
0,00
Pobrań
15

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
 Pobierz (docx, 26,1 KB)

Podgląd treści

Scenariusz lekcji języka angielskiego

1. Temat: Miasto duchów – rozmowy o różnych miastach w oparciu o przeczytany tekst pt. „Ghost town”.

Data:

Czas :45 min

Poziom: beginner

Klasa : V

2. Cele lekcji:

Cel główny :

Doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Doskonalenie umiejętności wypowiadania się na określony temat w oparciu o tekst.

Cele operacyjne :

Po lekcji uczeń:

uczeń potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące czytanego tekstu,

uczeń potrafi dopasować i ułożyć zdania we właściwej kolejności zgodnie z tekstem,

uczeń potrafi wstawić odpowiednie wyrazy w luki,

uczeń potrafi zdecydować, czy zdania dotyczące tekstu są prawdziwe czy fałszywe

3. Metody i formy pracy:

komunikacyjna

audiolingwalna

Praca indywidualna na forum grupy - wypowiedzi poszczególnych dzieci

Praca indywidualna - wykonywanie ćwiczeń

Praca w grupach, parach - wykonywanie ćwiczeń

Wykorzystanie multimediów – tablica interaktywna , komputer - ćwiczenia utrwalające wykonywane na tablicy interaktywnej

Wykorzystanie prezentacji multimedialnej

4. Pomoce dydaktyczne i środki techniczne

Prezentacja multimedialna w programie Power Point

komputer,

tablica interaktywna

materiały własne nauczyciela - kserokopie z ćwiczeniami,

Książka Steps Forward

5. Przebieg lekcji

1. Część porządkowo –organizacyjna 2min

Przywitanie, sprawdzenie obecności

2. Część wstępna - Rozgrzewka językowa (Warm – up) 5min

Zaprezentowanie wykonanych przez uczniów projektów na temat Londynu i najciekawszych miejsc w Londynie z ubiegłej lekcji – ocena projektów i powiązanie Londynu z tematem dzisiejszej lekcji.

Zapisanie tematu lekcji i wyjaśnienie o czym będzie lekcja i jakie są jej cele.

Nauczyciel zadaje uczniom pytanie : What do you think is a „Ghost Town” ? Do you know Any towns in Poland that we can call a „Ghost Town”?

Następnie nauczyciel pokazuje uczniom prezentację multimedialną w programie Power Point o miastach, które są na świecie uważane za „Ghost Towns” . W prezentacji są również zdjęcia miasta o którym będzie mowa na dzisiejszej lekcji czyli – Jerome.

3. Część główna - (Presentation) 10min

Nauczyciel wyświetla na tablicy multimedialnej tekst „ Ghost Town”, jednocześnie prosząc uczniów o otwarcie podręczników na stronie 82. Zadaniem uczniów jest wysłuchać tekstu i zaznaczyć słowa, których nie znają. Nauczyciel pyta uczniów o czym jest tekst bez uprzedniego tłumaczenia. Uczniowie odpowiadają co zrozumieli – ogólny sens czytanego tekstu. Następnie nauczyciel prosi kolejno uczniów o przeczytanie na głos tekstu. Wypisuje na tablicy nowe słowa, a następnie prosi uczniów o przetłumaczenie tekstu. Na koniec zadaje pytania z ćwiczenia 1 „ What is a ‘ghost town’?, Why was Jerome busy in the past?, Why is it a ‘ghost town now’? Uczniowie odpowiadają.

4. Ćwiczenia praktyczne (Practice) 17 min

Praca w parach/gruach - Nauczyciel rozdaje uczniom kartę pracy z zadaniem. Uczniowie otrzymują zdania dotycząca czytanego tekstu. Ich zadaniem ...