Dodaj publikację
Autor
Krystian Kędziora
Data publikacji
2017-04-19
Średnia ocena
0,00
Pobrań
19

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka angielskiego dla klasy IV obejmujący naukę słownictwa i opisywanie swojego ubioru.
 Pobierz (docx, 19,0 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Temat: What are you wearing? Co masz na sobie? Słownictwo związane z ubraniem.

Klasa: IV Ilość uczniów: 20

Nauczyciel: Krystian Kędziora

Data: 21.04.2016

Cele ogólne:

- Rozumienie wypowiedzi.

- Tworzenie wypowiedzi.

- Korzystanie z technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauce języka obcego.

Cele operacyjne:

- uczeń zna podstawowe słownictwo związane z ubraniem,

- uczeń rozumie ogólny sens prostego tekstu,

- uczeń wyszukuje proste informacje szczegółowe,

- uczeń opisuje swoje ubranie.

Metody pracy: metody podające, metody problemowe.

Formy pracy: indywidualne, grupowe.

Środki dydaktyczne: podręcznik Discover English 1, karty pracy, płyta CD, sprzęt multimedialny.

Przebieg/fazy lekcji:

Wstęp – 5 minut

Sprawy organizacyjne.

Uczniowie słuchają piosenki What are you wearing? (English Adventure 3) Wprowadzenie do tematu zajęć. Pokazanie kart obrazkowych.

Rozwinięcie – 10 minut

Uczniowie dopasowują ilustracje z nazwami ubrań, a następnie słuchają, sprawdzają i powtarzają (podręcznik s. 63, zad. 4).

Przepisanie nazw ubrań do zeszytu przedmiotowego – przygotowanie słowniczka.

Praktyka – praca z technologią informacyjno-komunikacyjną – 15 minut

Nauczyciel zaprasza do obejrzenia filmiku przypominającego nazwy ubrań i opisywania swojego ubioru przymiotników. https://www.youtube.com/watch?v=xZ_jeD9VfT4

Łączenie ilustracji ubrań z ich nazwami. http://learnenglishteens.britishcouncil.org/grammar-vocabulary/vocabulary-exercises/clothes

Utrwalenie wiadomości – 12 minut

Uczniowie słuchają rozmowy i zaznaczają odpowiednią osobę na ilustracji (podręcznik s. 63, zad. 8).

Przygotowanie krótkiego opisu swojego ubrania.

Podsumowanie lekcji – 3 minuty

Nauczyciel ocenia udział uczniów w lekcji i prosi ich o udzielenie informacji:

- Jak uczniowie oceniają lekcję? (można użyć zielonych, żółtych i czerwonych karteczek)

- Co im się najbardziej podobało, co oceniają jako sukces, nad czym należy pracować?

- Które elementy najbardziej pomagają uczniom w przyswojeniu informacji?

Uczniowie otrzymują karty pracy – wykreślanki z nazwami ubrań.