Dodaj publikację
Autor
Magdalena Gołaszewska
Data publikacji
2017-05-01
Średnia ocena
0,00
Pobrań
49

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

1. Temat: Utrwalenie wiadomości z rozdziałów 5 i 6 –doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
 Pobierz (docx, 18,8 KB)

Podgląd treści

Scenariusz lekcji języka angielskiego

1. Temat: Utrwalenie wiadomości z rozdziałów 5 i 6 –doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Data:

Czas :45 min

Poziom: beginner

Klasa :

2. Cele lekcji:

Cel główny :

Utrwalenie i powtórzenie słownictwa i gramatyki z rozdziału 5 i 6.

Doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Cele operacyjne :

Po lekcji uczeń:

zna i nazywa zwierzęta oraz opisujące je przymiotniki

potrafi poprawnie dopasować przymiotnik do rzeczownika

uczeń potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące czytanego tekstu

uczeń potrafi dopasować tematy do właściwych akapitów tekstu

uczeń potrafi wstawić odpowiednie wyrazy w luki

uczeń potrafi zdecydować, czy zdania dotyczące tekstu są prawdziwe czy fałszywe

3. Metody i formy pracy:

komunikacyjna

gramatyczno- tłumaczeniowa

audiolingwalna

TPR – Total physical response

Praca indywidualna na forum grupy - wypowiedzi poszczególnych dzieci

Praca indywidualna - wykonywanie ćwiczeń

Praca w grupach, parach - wykonywanie ćwiczeń

Wykorzystanie multimediów – tablica interaktywna , komputer - ćwiczenia utrwalające wykonywane na tablicy interaktywnej oraz dydaktyczna gra komputerowa

4. Pomoce dydaktyczne i środki techniczne

Flashcards

komputer,

tablica interaktywna

materiały własne nauczyciela - kserokopie z ćwiczeniami,

Książka Steps Forward 1

5. Przebieg lekcji

1. Część porządkowo –organizacyjna 2min

Przywitanie, sprawdzenie obecności

2. Część wstępna - Rozgrzewka językowa (Warm – up) 5min

Zapisanie tematu lekcji i wyjaśnienie o czym będzie lekcja i jakie są jej cele.

Nauczyciel pokazuje uczniom flashcards z obrazkami zwierząt, przyczepia je na tablicy pytając uczniów „ What’s this? Uczniowie odpowiadają podając nazwę zwierzęcia.

Następnie nauczyciel pokazuje uczniom wypisane na kartach przymiotniki , pyta „ Co to jest przymiotnik i co opisuje? „ Nauczyciel prosi uczniów o dopasowanie przymiotnika do konkretnego zwierzęcia. Uczniowie przyczepiają przymiotniki pod odpowiednim zwierzęciem.

3. Część główna - (Presentation) 10min

Nauczyciel wyświetla na tablicy multimedialnej tekst „My home”, jednocześnie prosząc uczniów o otwarcie podręczników na stronie 88 ćwiczenie 9. Zadaniem uczniów jest przeczytać tekst i podkreślić słowa, których nie znają. Nauczyciel pyta uczniów o czym jest tekst bez uprzedniego tłumaczenia. Uczniowie odpowiadają co zrozumieli – ogólny sens czytanego tekstu. Następnie nauczyciel prosi kolejno uczniów o przeczytanie na głos tekstu. Wypisuje na tablicy nowe słowa, a następnie prosi uczniów o przetłumaczenie tekstu. Na koniec zadaje pytanie „ Kim lub czym jest Peter?” Uczniowie odpowiadają.

4. Ćwiczenia praktyczne (Practice) 17 min

Uczniowie wykonują ćwiczenie 10 z podręcznika na stronie 88 . Zadaniem uczniów jest dopasować tematy do właściwych akapitów w tekście z ćwiczenia 9. Uczniowie pracują w parach, zadanie wykonują w zeszycie przedmiotowym. Nauczyciel wyświetla tekst na tablicy. Przy tablicy rozmieszczone są na kartach tematy akapitów. Po zakończeniu zadania prosi uczniów o podejście do tablicy i dopasowanie akapitów poprzez przyklejenie ...