Dodaj publikację
Autor
Wiesława Lis
Data publikacji
2017-05-04
Średnia ocena
0,00
Pobrań
7

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Przedstawiam Państwu konspekt z edukacji przyrodniczej - Budowa i wygląd dzięcioła. Umiejętność kluczowa zajęć to formułowanie wniosków opartych na obserwacjach. Cel kształcenia z podstawy programowej: uczeń wie, jaki pożytek przynoszą zwierzęta w środowisku: niszczenie szkodników przez ptaki. Cele operacyjne: Uczeń: - zna budowę dzięcioła; - potrafi rozpoznać gatunki polskich dzięciołów; - potrafi korzystać z informacji dotyczących dzięciołów; - wypowiada się całymi zdaniami.
 Pobierz (doc, 32,5 KB)

Podgląd treści


klasa IIb 26.10.2016r.

KONSPEKT ZAJĘĆ - edukacja przyrodnicza

TEMAT ZAJĘĆ - Budowa i wygląd dzięcioła.

Umiejętność kluczowa: umiejętność formułowania wniosków opartych na obserwacjach.
Cel kształcenia z podstawy programowej: wie, jaki pożytek przynoszą zwierzęta w środowisku: niszczenie szkodników przez ptaki.

Cele operacyjne:
Uczeń:
- zna budowę dzięcioła;
- potrafi rozpoznać gatunki polskich dzięciołów;
- potrafi korzystać z informacji dotyczących dzięciołów;
- wypowiada się całymi zdaniami.

Metody pracy: rozmowa, obserwacji i pokazu, praktycznego działania.
Formy pracy: zbiorowa, indywidualna, w grupach.
Środki dydaktyczne: prezentacja multimedialna, ilustracje, informacje o dzięciołach, quiz przyrodniczy, dzięcioły do oceny uczniów, zdjęcia i odgłosy dzięciołów.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

I. WSTĘP
1. Podanie tematu, celów lekcji oraz sposobu oceniania.
2. Rozwiązywanie zagadek

II. CZĘŚĆ GŁÓWNA
1. Prezentacja multimedialna – omawianie budowy i wygląd dzięciołów.

2. Praca w grupach- uczniowie dopasowują zdjęcia dzięcioła do właściwej informacji. Szukają podpowiedzi w opisach.

3. Wspólne sprawdzanie wykonania zadania.

4. Słuchanie dźwięków wydawanych przez poznane dzięcioły.

Uczniowie próbują naśladować wysłuchane dźwięki.

5. Quiz przyrodniczy- sprawdzenie wiadomości.

Uczniowie w grupach otrzymują pytania na kartkach i wybierają właściwą odpowiedź z dwóch możliwych.

6. Wspólne sprawdzenie quizu.

7. Wklejenie zdjęcia dzięcioła do zeszytu.

III. ZAKOŃCZENIE
1. Podsumowanie zajęć, ocena pracy uczniów.