Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt lekcji języka angielskiego
nauczyciel: Magdalena Zarek
Data: 15.01.2014r.
Czas: 45 minut
Klasa: I B gimnazjum
Temat: Expressing interests – ćwiczenia w mówieniu.
Cele:
Uczeń:
- słucha ze zrozumieniem dialogu o interesującym wydarzeniu,
- zna wyrażenia, za pomocą których okazuje się zainteresowanie,
- opowiada o niezwykłych doświadczeniach i okazuje zainteresowanie,
Treści wynikające z realizacji podstawy programowej:
1.Uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków językowych, umożliwiającym realizację pozostałych wymagań w zakresie tematów: człowiek, sport.
2. Uczeń rozumie ze słuchu proste, krótkie wypowiedzi;(…) znajduje w tekście określone informacje.
4. Uczeń tworzy krótkie, proste i zrozumiałe wypowiedzi ustne: opisuje doświadczenia swoje i innych osób.
6. Uczeń reaguje ustnie w sposób zrozumiały w typowych sytuacjach: wyraża swoje emocje.
Formy pracy:
praca z całą klasą, praca indywidualna, praca w parach
Metody:
eklektyczna, komunikacyjna, audio-lingwalna
Techniki:
- słuchanie dialogu,
- dryl językowy,
- technika bodźca wizualnego,
- dialog na podstawie dialogu modelowego,
- zabawa językowa.
Środki dydaktyczne:
podręcznik, płyta CD, magnetofon, prezentacja multimedialna, komputer z projektorem.
Przebieg zajęć:
Część wstępna
1. Przywitanie, sprawdzenie obecności i pracy domowej.
2. Rozgrzewka językowa. Nauczyciel prosi uczniów o przyjrzenie się zdjęciu z podręcznika i opisanie dyscypliny sportu, którą przedstawia to zdjęcie. Następnie zadaje uczniom kilka pytań dotyczących sytuacji przedstawionej na zdjęciu.
3. Nauczyciel wyjaśnia uczniom cel lekcji i zapisuje temat na tablicy.
Część realizacyjna
4. Uczniowie słuchają nagrania dialogu z podręcznika, na podstawie którego mają odnaleźć określone informacje (Czy Shaun jeździł na deskorolce?).
5. Na podstawie dialogu z podręcznika uczniowie uzupełniają wyrażenia kluczowe, które określają zainteresowanie oraz szukają ich znaczeń w słowniczku. Wybrani uczniowie odczytują wyrażenia. Nauczyciel wyświetla wyrażenia na projektorze, po czym cała klasa choralnie powtarza wyrażenia stosując odpowiednią intonację.
6. Ćwiczenie komunikacyjne. Uczniowie w parach tworzą krótkie dialogi na podstawie dialogu modelowego. Jedna osoba mówi o doświadczeniu z przeszłości (używając czasu przeszłego), druga wyraża swoje zainteresowanie tym wydarzeniem (używając wyrażeń kluczowych). Nauczyciel wyświetla zdjęcia na projektorze, a chętni uczniowie przedstawiają do nich odpowiednie dialogi.
Część podsumowująca
7. Podsumowanie zajęć: zadanie sprawdzające opanowanie przez uczniów zwrotów i wyrażeń poznanych w trakcie lekcji (ewaluacja efektywności zajęć).
8. Ocena pracy uczniów, praca domowa:
Wykonaj zadanie 5 ze strony 44 – zapisz je w zeszycie.
Uwagi:
Jeden z uczniów ma orzeczenie PPP o potrzebie kształcenia specjalnego, w związku z czym na lekcji otrzyma kartę pracy dostosowaną do swoich możliwości.
Nauczyciel prowadzący:
Magdalena Zarek