Dodaj publikację
Autor
Magdalena Zarek
Data publikacji
2017-05-13
Średnia ocena
0,00
Pobrań
5

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Lekcja do wykorzystania z podręcznikiem "Welcome".
 Pobierz (doc, 32,0 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji języka angielskiego w kl. V
nauczyciel: Magdalena Zarek

Data: 14.01.2013r.
Czas: 45 minut
Temat: Praca z tekstem „Help the blue whale”.

Cele:
- uczeń doskonali umiejętność czytania ze zrozumieniem,
- utrwala słownictwo dotyczące nazw zwierząt oraz przymiotników potrzebnych do opisywania zwierząt,
- potrafi zadać proste pytanie dotyczące ulubionego zwierzątka i odpowiedzieć na nie.
Treści wynikające z realizacji podstawy programowej:
- opanowanie poprawnej wymowy w zakresie poznanego materiału językowego ,
- wyszukiwanie konkretnych informacji w prostym tekście,
- korzystanie ze słownika dwujęzycznego.
- zadawanie prostych pytań oraz udzielanie odpowiedzi

Formy pracy:
praca z całą klasą, praca indywidualna, praca w parach

Metody:
eklektyczna, elementy CLiL
Techniki:
- technika bodźca dźwiękowego,
- uzupełnianie wyrażeń na podstawie informacji w tekście,
- dialog na podstawie dialogu modelowego,
- technika prawda – fałsz.

Środki dydaktyczne:
podręcznik, płyta CD, magnetofon, słowniki dwujęzyczne, karty pracy.

Przebieg zajęć:
Część wstępna
1. Przywitanie, sprawdzenie obecności i pracy domowej.
2. Rozgrzewka językowa. Nauczyciel włącza płytę z nagraniami dźwięków różnych zwierząt. Uczniowie mają za zadanie rozpoznać i nazwać zwierzę na podstawie wydawanego przez nie dźwięku oraz określić, czy dane zwierzę jest dzikie (WILD) czy gospodarskie (FARM).
3. Nauczyciel wyjaśnia cel lekcji, uczniowie zapisują w zeszytach temat.
Część główna
4. Uczniowie słuchają tekstu z płyty dla zrozumienia ogólnego sensu tekstu. Następnie czytają go indywidualnie w celu wyszukania konkretnych informacji na temat płetwala błękitnego. W razie potrzeby korzystają ze słowników.
Sprawdzenie ćwiczenia – uzupełnienie informacji – haseł na tablicy.
5. Ćwiczenie komunikacyjne. W parach uczniowie zadają sobie pytania o swoje ulubione zwierzę gospodarskie i dzikie. Po ćwiczeniu chętne osoby prezentują dialogi.
6. Uczniowie czytają krótkie zdania dotyczące informacji z tekstu, który poznali podczas lekcji i zaznaczają czy zdania są zgodne z jego treścią. Po ukończeniu ćwiczenia uczniowie sprawdzają poprawność wykonania zadania przez przyznanie punktu za każdą dobrą odpowiedź. Chętni uczniowie dzielą się z pozostałymi swoim wynikiem.
Część końcowa
7. Podsumowanie zajęć, ocena pracy uczniów.
8. Praca domowa:
Przygotuj projekt o gepardzie wraz ze zdjęciem lub ilustracją na podstawie wzoru z podręcznika. (Osoby chętne mogą wybrać inny gatunek zwierzęcia, które jest pod ochroną)

Nauczyciel prowadzący:

Magdalena Zarek