Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI
Prowadzący: mgr Tomasz Jakubowski
Przedmiot: język niemiecki
Klasa: 1d
Ilość godzin w tygodniu: 2
Temat lekcji: Ich bin ein Superstar.
Liczba godzin na realizację tematu: 2
Cele główne:
Uczeń:
rozwija sprawności mówienia, czytania i pisania w języku niemieckim
ᄋ
ᄋ potrafi opisywać siebie i inne osoby
ᄋ potrafi wyszukiwać informacje
Cele szczegółowe:
Uczeń:
Środki dydaktyczne:
ᄋ zna słownictwo potrzebne do opisu innych osób
ᄋ zna przymiotniki opisujące wygląd zewnętrzny
ᄋ potrafi opisać siebie ustnie i pisemnie
ᄋ potrafi wyszukiwać i porządkować informacje na podstawie tekstu/tabeli
ᄋ potrafi uzupełnić informacje o innych osobach na podstawie usłyszanego tekstu
ᄋ podręcznik „Team Deutsch 1a” (rozdział 4, str. 36-37)
ᄋ zeszyt ćwiczeń „Team Deutsch 1a” (rozdział 4, str 43-44)
ᄋ dodatkowe ćwiczenia do serii „Team Deutsch 1” (rozdział 4, str. 20 – 24)
ᄋ słowniki niemiecko-polskie, polsko-niemieckie
ᄋ słownik internetowy translatica.pl (PWN)
ᄋ zeszyt przedmiotowy
ᄋ
tablica, komputer, projektor
Metody pracy:
ᄋ podająca
ᄋ poszukująca
ᄋ ćwiczeniowa
Formy pracy:
ᄋ praca w grupach,
ᄋ praca w parach
ᄋ praca indywidualna
ᄋ
rozmowa sterowana
1
Lp. Treści
PRZEWIDYWANY TOK LEKCJI
Formy pracy Materiały
Uwagi
Czynności organizacyjne
(odnotowanie obecności i
wpisanie tematu do
dziennika lekcyjnego)
Zapisanie tematu lekcji i
określenie jej celów
Powtórzenie materiału
leksykalnego z poprzednich
zajęć – ubrania i kolory
Opisywanie osób i rzeczy –
uczniowie przepisują
słownictwo do zeszytu, a
następnie próbują podać ich
właściwe znaczenie
Uczniowie wykonują
ćwiczenie, polegające
znalezieniu i wykreśleniu
słowa, które nie odnosi się
do opisu osób i rzeczy
Na podstawie krótkich
opisów osób uczniowie
wyszukują potrzebne
informacje i uzupełniają
tabelę
Uczniowie dwukrotnie
słuchają tekstu, na jego
podstawie uzupełniają tabelę
Uczniowie wykonują
ćwiczenie, którego celem
jest połączenie
a
c
ą
j
a
z
d
a
w
o
r
p
w
a
n
j
y
c
a
z
i
l
a
e
r
dydaktyczne
zbiorowa
zeszyt, tablica
zbiorowa
indywidualna
zeszyt, tablica,
podręcznik str.
37 (opisywanie
osób i rzeczy)
ćw. 8 str. 22
(dodatkowe
ćwiczenia)
indywidualna,
praca w
parach
ćw. 6 str. 36
(podręcznik)
Korelacja
międzyprzedmiotowa
artystyczna
ćw. 7 str. 36
(podręcznik)
indywidualna,
praca w
parach
indywidualna,
praca w
parach
ćw. 10 str. 43
(zeszyt
ćwiczeń),
Jeżeli nie wystarczy,
ćwiczenie zostanie
zrealizowane na
2
przymiotników o
przeciwstawnym znaczeniu
Uczniowie rozwiązują
ćwiczenie, którego celem
jest porównać obrazek z
opisem, a następnie
poprawić opisy, które nie
zgadzają się z obrazkiem
słowniki
kolejnych zajęciach
praca w
grupach
ćw. 11 str. 43
(zeszyt
ćwiczeń)
Jeżeli nie wystarczy,
ćwiczenie zostanie
zrealizowane na
kolejnych zajęciach
Utrwalenie ...