Dodaj publikację
Autor
Tomasz Jakubowski
Data publikacji
2017-05-22
Średnia ocena
0,00
Pobrań
6

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Kontakte aufnehmen - nawiązywanie kontaktów.
 Pobierz (pdf, 360,3 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI


Prowadzący: mgr Tomasz Jakubowski
Przedmiot: język niemiecki
Klasa: 3c
Ilość godzin w tygodniu: 2
Temat lekcji: Kontakte aufnehmen (Nawiązujemy kontakty)
Data: 23-03-2015

Cele główne:


Uczeń:

rozwija sprawności mówienia, czytania i pisania w języku niemieckim


 zna formę listu

rozwija strategię rozumienia tekstu czytanego


Cele szczegółowe:

Uczeń:

 umie opowiadać o nawiązywaniu kontaktów,
 potrafi uzupełnić tekst podanymi zwrotami i wyrazami,
 zna formę listu,
 wie, co powinien zawierać list
 zna formy powitalne i pożegnalne w liście
 potrafi poprawnie używać form powitalnych i pożegnalnych
 potrafi dopasować odpowiednie formy powitalne i pożegnalne adekwatne do danej

sytuacji

 zna czas przeszły Präteritum czasowników haben i sein w liczbie pojedynczej i

mnogiej

 potrafi poprawnie stosować formy czasu przeszłego Präteritum od czasowników sein i

haben


Środki dydaktyczne:

 dodatkowe ćwiczenia do serii „Team Teutsch” (rozdział 11 str. 2-3)
 materiały własne – ćwiczenia z zastosowanie czasowników zwrotnych.
 słowniki niemiecko-polskie, polsko-niemieckie
 zeszyt przedmiotowy

tablica, komputer, projektor


Metody pracy:

 poszukująca
 ćwiczeniowa


Formy pracy:

 praca w grupach,
 praca w parach
 praca indywidualna

1


Fazy lekcji

Treści

PRZEWIDYWANY TOK LEKCJI

Formy pracy

Materiały dydaktyczne

Uwagi

a
c
ą
j
a
z
d
a
w
o
r
p
w

a
n
j
y
c
a
z
i
l
a
e
r

Czynności organizacyjne (odnotowanie

obecności i wpisanie tematu do dziennika

lekcyjnego)

Zapisanie tematu lekcji i określenie jej celów

Przypomnienie struktury listu w języku

Praca zbiorowa

zeszyt, tablica

niemieckim

Praca z tekstem – list od szkoły partnerskiej

Praca w grupach

Ćw. 1 (materiały własne)

Korelacja

Uczniowie zapoznają się z treścią listu, następnie

uzupełniają list odpowiednimi fragmentami

tekstu lub wyrazami

międzyprzedmiotowa

– język polski

Stosowanie poprawnej formy czasu Präteritum.

Praca indywidualna

ćw. 4 str. 2 (dodatkowe

Uczniowie uzupełniają odmianę czasowników

lub praca w parach

ćwiczenia)

SEIN i HABEN w ww. czasie przeszłym o

odpowiednie końcówki osobowe.

Stosowanie poprawnej formy czasu Präteritum.

Praca indywidualna

ćw. 5 str. 2 (dodatkowe

Uczniowie uzupełniają podane w ćwiczeniu

lub w parach

ćwiczenia)

zdania formami czasu przeszłego Präteritum

WAR lub HATTE

2

praca w parach

słowniki

Stosowanie poprawnej formy czasu Präteritum.

praca indywidualna,

zeszyt, tablica, słowniki,

Uczniowie uzupełniają zdania podanymi

praca w parach

ćw. 2 (kserówka –

formami czasu przeszłego Präteritum

materiały własne)

Utrwalenie materiału leksykalnego.

Praca indywidualna

Materiały własne

Podsumowanie zajęć.

Uczniowie rozwiązują samodzielnie zadanie

sprawdzające

a
c
ą
j
u
w
o
m
u
s
d
o
p

3