Dodaj publikację
Autor
Patrycja Kwiatkowska
Data publikacji
2017-05-23
Średnia ocena
0,00
Pobrań
20

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt z j. niemieckiego. Temat : "Was trinkt und isst man zum Frühstück?" "Co pijemy i jemy na śniadanie?"
 Pobierz (doc, 18,0 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

OSOBA HOSPITUJĄCA: mgr …..............................
PROWADZĄCA: mgr Patrycja K.
KLASA: IIIe, V d, VI d, VI e
DATA: 24.05.2017 r.

TEMAT: Was isst und trinkt man zum Frühstück?/ Co jemy i pijemy na śniadanie?

CELE:
Gramatyka
Czasowniki: „essen”, „trinken”,„möchten”- odmiana i zastosowanie w zdaniu,
Zastosowanie zaimka bezosobowego „man” w zdaniu.
Słownictwo:
Produkty spożywcze, nazwy posiłków.
Fonetyka:
Reguły dotyczące wymowy nowopoznanych wyrazów,

Cel ogólny:
Przypomnienie i poznanie materiału leksykalnego (nazw produktów spożywczych i posiłków).
Nauka prawidłowej wymowy i pisowni nowopoznanych słów,
Umiejętność budowy wypowiedzi słownej na podstawie podanego słownictwa oraz zastosowanie odpowiedniej odmiany czasownika regularnego „trinken”, nieregularnego: „essen” oraz modalnego „möchten” z uwzględnieniem zaimka bezosobowego „man” w zdaniu.
Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, utrwalenie kluczowych wiadomości dotyczących tematu lekcji.
Umiejętność globalnego rozumienia tekstu słuchanego.

Pomoce dydaktyczne: karty pracy, tablica, obrazki, tablica multimedialna.

Formy pracy: indywidualna, w parach, zbiorowa.

Metody:
Metoda podająca, ćwiczeń praktycznych: słuchowych, audiowizualnych, fonetycznych, ćwiczeń leksykalno-gramatycznych.

Przebieg lekcji:

1. Przywitanie się z uczniami, sprawdzenie obecności, zapisanie tematu lekcji.
2. Przypomnienie kluczowych zagadnień leksykalnych z poprzednich lekcji, które mają na celu nawiązanie do bieżącego tematu. (słownictwo- potrawy niemieckie)
3. Wprowadzenie do tematu- przedstawienie przez nauczyciela tematyki zajęć. Przedstawienie obrazków z produktami. Sprawdzenie dotychczasowego słownictwa uczniów. Przypomnienie odmiany czasowników.
4. Uczniowie zapoznają się z nowym słownictwem, powtarzają wymowę za nauczycielem.
5. Uczniowie wykonują ćwiczenia leksykalno-gramatyczne na karcie pracy:
Odpowiadają na pytania zadane przez nauczyciela wg podanego wzoru oraz dopasowują skojarzenia do słów-klucz
Zapisują w zeszycie odpowiedzi na pytania: „Was isst du zum Frühstück? Was trinkst du dazu? Itp.
Podkreślają właściwą informację na podstawie obrazka,
Nauczyciel prezentuje tekst słuchany. Zadaniem uczniów jest zrozumienie tekstu globalnie. Uczniowie opowiadają, co zrozumieli z dialogu.

6. Nauczyciel zapisuje na tablicy nieznane słownictwo, a uczniowie przepisują je do zeszytów.
7. W ramach przypomnienia nauczyciel jeszcze raz powtarza słownictwo z danej lekcji.
8. Nauczyciel podsumowuje lekcję, podaje zadanie domowe. (Dialog). Żegna się z uczniami.

Umiejętności uczniów:
Uczniowie znają produkty spożywcze, posiłki. Znają ich pisownię i wymowę.
potrafią utworzyć zdania z przedstawionymi czasownikami i odpowiedzieć na pytania dotyczące jedzenia.
Rozumieją dialog

Podpis osoby hospitującej: Podpis prowadzącej:

........................................................ .....................................................