Dodaj publikację
Autor
Monika Zawadzka
Data publikacji
2017-05-28
Średnia ocena
0,00
Pobrań
40

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz z edukacji przyrodniczej w klasie 2.
 Pobierz (docx, 145,4 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT ZAJĘĆ Z EDUKACJI PRZYRODNICZEJ KLASA 2

Temat zajęć: Nazwy służb ratowniczych i odpowiadających im numerów. Pierwsza pomoc

przedmedyczna.

Cele operacyjne – uczeń:

- zna nazwy służb ratunkowych,

- zna numery telefonów do służb ratunkowych,

- zna zasady wzywania pomocy,

- potrafi zawiadomić służby ratunkowe,

- potrafi odgrywać scenki dramowe,

-potrafi udzielić pomocy przedmedycznej,

- jest aktywny na zajęciach,

- wykorzystuje posiadaną wiedzę w praktyce

Metody pracy: wg Okonia

-podające: pogadanka,

-praktyczne: ćwiczebne, realizacji zadań

Formy pracy:

zbiorowa, indywidualna jednolita,

Pomoce dydaktyczne: plątaninka, ilustracje przedstawiające służby ratownicze, fantom

Przebieg zajęć:

1.Czynności organizacyjne

-sprawdzenie obecności uczniów

-sprawdzenie pracy domowej

2.Nawiązanie do tematu zajęć:

- układanie zdania z plątaninki

u

y

s

ż

ł

b

n

t

i

r

c

a

o

w

e

z

odczytanie zdania - hasła ( służby ratownicze)

zapoznanie uczniów z celami lekcji ( służby ratownicze)

wyjaśnienie pojęcia „Służby ratownicze”

- Co to są służby ratownicze?

- Jakie znacie służby ratownicze?

3. Wypowiedzi uczniów na podstawie ilustracji:

Jakie służby ratunkowe są na ilustracjach?

Kiedy należy zawiadamiać te służby?

Czy znacie numery do służb ratunkowych?

Jakie to są numery? – uczniowie wymieniają numery do straży pożarnej, na policję, na pogotowie ratunkowe i numer alarmowy do wszystkich służb

Kiedy należy wzywać policję, kiedy straż pożarną, kiedy pogotowie ratunkowe?

4. Praca grupowa uczniów

Ustalenie zasad wzywania pomocy

- przedstaw się

- powiedz, ile masz lat

- powiedz, gdzie jesteś

- powiedz, co się stało

- powiedz, dlaczego potrzebujesz pomocy

- Nie rozłączaj się pierwszy

Odgrywanie scenek dramowych

5. Ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantoma

Osoba przytomna

Osoba nieprzytomna

6. Podsumowanie i ewaluacja zajęć:

Czego się dzisiaj nauczyliście?

ewaluacja zajęć – zamalujcie buźkę, czy lekcja podobała się Wam czy nie

7.Zadanie i wyjaśnienie pracy domowej

Napisz w zeszycie numery telefonów i nazw służb ratowniczych

8. Ocena aktywności uczniów

pochwała słowna dla wszystkich uczniów