Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO DLA KLASY I GIMNAZJUM.
TEMAT: Doskonalenie startu niskiego i bieg sprinterski na dystansie 60m.
CELE LEKCJI:
Umiejętności : poprawne przeprowadzenie rozgrzewki lekkoatletycznej.
Sprawność fizyczna : kształtowanie szybkości.
Wiadomości : wie, na jakich dystansach stosuje się start niski oraz potrafi zinterpretować uzyskany wynik .
DATA:18.05.2017 r.
ILOŚĆ ĆWICZĄCYCH: 24
MIEJSCE ĆWICZEŃ: boisko szkolne
PRZYRZĄDY, PRZYBORY: bloki startowe, stoper
|Tok lekcyjny rodzaje i nazwa |Opis zadania (ćwiczenia). |Do-zowa-n|Uwagi organizacyjne |
|zadania. | |ie. |i metodyczne. |
|I. Część wstępna. | | | |
|1. Czynności organizacyjne |Zbiórka, raport, przywitanie, sprawdzenie obecności i | |Ustawienie ćwiczących |
|i porządkowe. |przygotowania ćwiczących. Przedstawienie celów lekcji i |3’ |w dwuszeregu. |
| |uzasadnienie potrzeby ich realizacji. | | |
| | | | |
|2. Zabawa ożywiająca. |Na gwizdek dzieci dowolnie biegają po wyznaczonym terenie. Na | |Teren zabawy ograniczony. |
| |określone hasło wykonują zadania. | | |
| |„Wąż”- wszystkie dzieci tworzą węża | |Osoba wyznaczona przez |
| |i biegnąc za liderem jedno za drugim, trzymając ręce oparte na |5’ |nauczyciela. |
| |ramionach. | | |
| |„Na koń”- jedno dziecko wskakuje drugiemu na barana. | | |
| |„Para”- dzieci dobierają się parami | | |
| |i przyjmują pozycję siedzącą tyłem siad skulony trzymając się | | |
| |pod ręce. | | |
| |„Koła”- uczniowie tworzą koła trzymając się za ręce wirują. | | |
| | | |5 – 8 ćwiczących |
| |Rozgrzewkę lekkoatletyczną przeprowadzi uczeń. | | |
| |Nauczyciel czuwa nad przebiegiem rozgrzewki, poprawia | | |
|3. Rozgrzewka |ewentualne błędy. | |Ćwiczący poruszają się po bieżni |
|– trucht oraz ćwiczenia | | |lekkoatletycznej. |
|kształtujące | |7’ |Ćwiczący ustawieni |
|w miejscu. | | |w kole. |
| |1. Doskonalenie startu niskiego: | | |
| |a) „na miejsca” – prawidłowe ułożenie nóg w blokach i rąk | | |
|II. Część główna. |na linii startowej, | |Uczniowie ustawieni dwójkami za |
|1. Realizacja tematu lekcji. |b) „gotów” – wychylenie do przodu, | |blokami startowymi. |
| |c) „start” – bieg ok. 5m po bieżni. | | |
| | | | |
| |2. Start z bloku i bieg sprinterski na dystansie 60m. |25’ | |
| | | |Rolę startera pełnić będzie uczeń.|
| | | | |
| | | | |
|III. Część końcowa. |Ćwiczenie oddechowe. Siad na piętach, ręce wzdłuż tułowia. | | |
| |Wdech nosem z jednoczesnym przeniesieniem rąk w górę. | |Siad na piętach |
|1. Korekcja wad postawy. |Wydech ustami z przejściem do pozycji | |w kole. |
| |„ukłonu japońskiego”. | | |
| | | | |
| |„Minutka” lub „Raz, dwa, trzy...” | | |
| | |1’ | |
|2. Zabawa uspokajająca. | | |Ćwiczący mogą zdecydować |
| | | |o wyborze zabawy. |
| |Zbiórka, przypomnienie celów lekcji | | |
|3. Zakończenie lekcji. |i ocena ich realizacji. Ocena aktywności | |Ćwiczący ustawieni |
| |i osiągnięć uczniów. Pożegnanie. | |w dwuszeregu. |
| | |2’ | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | |2’ | |
| | | | |
| | | | |
Konspekt sporządziła: mgr Aneta Brzyska