Dodaj publikację
Autor
Aneta Brzyska
Data publikacji
2017-05-29
Średnia ocena
0,00
Pobrań
82

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Kształtowanie wytrzymałości biegowej w formie interwałowej krótkiej.
 Pobierz (doc, 38,0 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO DLA KLASY I LO.

TEMAT: Kształtowanie wytrzymałości biegowej w formie interwałowej krótkiej.
CELE LEKCJI:
Umiejętności : poprawne przeprowadzenie rozgrzewki lekkoatletycznej.
Sprawność fizyczna : kształtowanie wytrzymałości i szybkości.
Wiadomości : wie, jak kształtować wytrzymałość biegową w formie interwałowej krótkiej.
DATA:20.11.2015 r.
ILOŚĆ ĆWICZĄCYCH: 18

MIEJSCE ĆWICZEŃ: hala sportowa

PRZYRZĄDY, PRZYBORY: pachołki, kreda, szarfa

|Tok lekcyjny rodzaje i nazwa |Opis zadania (ćwiczenia). |Do-zowa-n|Uwagi organizacyjne |
|zadania. | |ie. |i metodyczne. |
|I. Część wstępna. | | | |
|1. Czynności organizacyjne |Zbiórka, raport, przywitanie, sprawdzenie obecności i | |Ustawienie ćwiczących |
|i porządkowe. |przygotowania ćwiczących. Przedstawienie celów lekcji i | |w dwuszeregu. |
| |uzasadnienie potrzeby ich realizacji. Kontrola stroju, miejsca |2’ | |
| |ćwiczeń, stanu przyborów | | |
| |i sprzętu. | | |
| | | | |
|2. Zabawa ożywiająca. |„Berek po liniach”. Berek oznaczony szarfą stara się schwytać | |Teren zabawy ograniczony. |
| |innych. Wszyscy uczestnicy poruszają się po liniach boiska do | | |
| |siatkówki. |3’ | |
| | | | |
|3. Rozgrzewka |Rozgrzewkę lekkoatletyczną przeprowadzi 2 uczniów. | |Ćwiczący poruszają się wokół |
|– ćwiczenia |Nauczyciel czuwa nad przebiegiem rozgrzewki, poprawia | |boiska. |
|w truchcie oraz ćwiczenia |ewentualne błędy. | | |
|kształtujące | | | |
|w miejscu. | |5’ |Ćwiczący ustawieni |
| | | |w kole. |
|II. Część główna. |Ćwiczący podzieleni na 2 grupy biegają 2 trasami – | | |
|1. Realizacja tematu lekcji. |naprzemiennie wg schematu (rys.1 i rys.2): | | |
| |1)po przekątnych sali gimnastycznej z maksymalną szybkością, | | |
| |wszerz truchtem; | | |
| |2)wzdłuż boiska do siatkówki z maksymalną szybkością, wszerz | | |
| |truchtem. | | |
| |W I serii ćwiczący pokonują trasę 3 x, w II i III serii po 4x.|30’ | |
| |Po przebiegnięciu serii wykonują ćwiczenia rozgrzewające. | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
|III. Część końcowa. | | | |
| |Ćwiczenie oddechowe. Siad na piętach, ręce wzdłuż tułowia. | | |
|1. Korekcja wad postawy. |Wdech nosem z jednoczesnym przeniesieniem rąk w górę. | | |
| |Wydech ustami z przejściem do pozycji | | |
| |„ukłonu japońskiego”. | |Siad na piętach |
| | | |w kole. |
| |„Minutka” lub „Raz, dwa, trzy...” | | |
|2. Zabawa uspokajająca. | | | |
| | |1’ | |
| | | | |
|3. Zakończenie lekcji. |Zbiórka, przypomnienie celów lekcji | |Ćwiczący mogą zdecydować |
| |i ocena ich realizacji. Ocena aktywności | |o wyborze zabawy. |
| |i osiągnięć uczniów. Pożegnanie. |2’ | |
| | | |Ćwiczący ustawieni |
| | | |w dwuszeregu. |
| | | | |
| | |2’ | |
| | | | |
| | | | |

Konspekt sporządziła: mgr Aneta Brzyska