Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO DLA KLASY II AB.
TEMAT: Doskonalenie zagrywki i wystawiania piłki, gra właściwa. PS
CELE LEKCJI:
Umiejętności : rozwijanie i utrwalanie techniki w grze właściwej.
Sprawność fizyczna : kształtowanie skoczności, szybkości.
Wiadomości : wie jak poprawnie wystawić piłkę.
DATA:11.05.2009 r.
ILOŚĆ ĆWICZĄCYCH: 14
MIEJSCE ĆWICZEŃ: sala sportowa.
PRZYRZĄDY, PRZYBORY: piłki, szarfy
|Tok lekcyjny rodzaje i nazwa |Opis zadania (ćwiczenia). |Do-zowa-n|Uwagi organizacyjne |
|zadania. | |ie. |i metodyczne. |
|I. Część wstępna. | | | |
|1. Czynności organizacyjne |Zbiórka, raport, przywitanie, sprawdzenie obecności i | |Ustawienie ćwiczących w |
|i porządkowe. |przygotowania ćwiczących. Przedstawienie celów lekcji i | |dwuszeregu. |
| |uzasadnienie potrzeby ich realizacji. Kontrola stroju, miejsca |2’ | |
| |ćwiczeń, stanu przyborów i sprzętu. | | |
| | | | |
| |„Lawina”. Berek oznaczony szarfą stara się schwytać innych. | | |
|2. Zabawa ożywiająca. |Złapani pomagają mu, trzymając się za ręce i tworząc „lawinę”. | |Teren zabawy ograniczony. |
| |Zabawę powtarzamy, ale teraz rozpoczynającym berkiem jest | | |
| |schwytany poprzednio jako ostatni. | | |
| | |3’ | |
| | | | |
| | | | |
| |- skip A, B, | | |
| |- krążenia RR w przód, w tył, odmachy na boki, | | |
|3. Rozgrzewka |- bieg przodem, na sygnał – obrót o 360( i dalej bieg, | |Ćwiczące poruszają się wzdłuż |
|– ćwiczenia |- bieg przodem, na sygnał – przysiad, wyskok w górę i bieg, | |boiska. |
|w truchcie: |- krok dostawny prawym bokiem, na sygnał – lewym bokiem, | | |
| |- przeplatanka prawym bokiem, na sygnał lewym bokiem, | | |
| | | | |
| |- krążenia głowy, |5’ | |
| |- krążenia bioder (po 5x), | | |
| |- krążenie T (po 5x), | | |
| |- półprzysiad, przenoszenie ciężaru ciała z jednej nogi na | | |
| |drugą, RR w przód, | | |
| |- wyrzuty NN w tył (5x), | | |
| |- brzuszki (10x). | | |
|- ćwiczenia kształtujące | | |Ustawienie ćwiczących w dwuszeregu|
|w miejscu: | | |z zachowaniem odstępu |
| | | |umożliwiającego swobodne |
| |- na ograniczonym polu odbicia nad głową z zadaniami | |wykonywanie ćwiczeń. |
| |dodatkowymi, jak obrót, siad, wyskok (grupa II odbicia w | | |
| |leżeniu tyłem i przodem), | | |
| |- odbicia po dojściu, nad wyznaczonym polem (grupa II odbicia w| |Ćwiczące dobierają się w pary. |
|II. Część główna. |wyskoku), | |Prowadząca dzieli klasę na 2 |
| |- odbicia nad głową w różnych kierunkach; między odbiciami | |grupy: I-wykonuje ćw. łatwiejsze, |
|1. Ćwiczenia doskonalące |ćwicząca reaguje na zmianę pozycji współćwiczącej (grupa II | |II –trudniejsze. |
|wystawę piłki. |odbijająca spostrzega liczby pokazywane przez partnerkę). | | |
| | | | |
| |- ucząca w klęku jednonóż, noga wykroczna przeciwna ramieniu |10’ | |
| |uderzającemu, piłka podtrzymywana przez współćwiczącą – | | |
| |doprowadzenie ramienia do piłki i uderzenie (grupa II – j.w. z | | |
| |uderzeniem w piłkę w pozycji stojącej), | |Ćwiczące ustawione po obu stronach|
| |- podrzut jednorącz lub oburącz, z jednoczesnym zamachem w tył,| |siatki. |
| |a następnie chwyt oburącz nad barkiem ramienia uderzającego, | | |
| |- zagrywka w pełnej formie z odległości 4-5 m od siatki ( grupa| | |
| |II wykonanie zagrywki na większą odległość). | | |
|2. Ćwiczenia doskonalące | | | |
|zagrywkę |Podział ćwiczących na ...