Dodaj publikację
Autor
Marzena Wywrocka
Data publikacji
2017-06-04
Średnia ocena
0,00
Pobrań
13

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji z kartami pracy ucznia oraz kartą obserwacji zajęć.
 Pobierz (doc, 75,5 KB)

Podgląd treści

Data zajęć:

Klasa:
|SCENARIUSZ ZAJĘĆ: język angielski

Nauczyciel prowadzący:

Temat: Exam builder 1-3. Znajomość środków i funkcji językowych – zadania egzaminacyjne.
| |
|CELE LEKCJI: |Uczeń: |
| |- uczeń poprawnie klasyfikuje części mowy; |
| |- dobiera odpowiednie wyrazy; |
| |- przekazuje w języku angielskim informacje sformułowane w języku polskim; |
| |uzupełnia luki w tekście podanymi wyrazami, dbając o pełną poprawność gramatyczną i ortograficzną wpisów oraz dokonując|
| |zmian w wyrazach, tam gdzie jest to konieczne; |
| |- zna oraz poprawnie wymawia wyrazy oraz zwroty; |
|METODY: |- praca z całą klasą, |
| |- praca w parach. |
|ŚRODKI |- karta pracy ucznia: materiały własne; |
|DYDAKTYCZNE: |- podręcznik Voices 3, str 41; |
| |- zeszyt ćwiczeń Voices 3, str. 33; |
| |- słowniki; |
| |- piosenka ‘Hello’; |
|PRZEBIEG LEKCJI: |1. Czynności porządkowe. Powitanie. Zapisanie tematu lekcji i daty na tablicy. |
| | |
| |2. Rozgrzewka językowa: (zeszyt ćwiczeń, zad.1, str. 33 - (dobieranie - zadanie zamknięte, poziom podstawowy). |
| |Sprawdzenie poprawności wykonania zadania. Wyjaśnienie słownictwa. |
| | |
| |3. Podział podanych wyrazów na części mowy ( zad. 1 str. 41). Omówienie zadnia. |
| | |
| |4. Uzupełnianie luk w e-mailu: dopasowanie wyrazów, słowotwórstwo, dbałość o pełną poprawność gramatyczną i |
| |ortograficzną wpisywanych wyrazów (zad.2 str. 41). Sprawdzenie poprawności wykonania zadania. |
| | |
| |5. Praca z tekstem piosenki ‘Hello’ (KARTA PRACY UCZNIA) |
| |- wyjaśnianie zwrotów; |
| |- uzupełnianie luk w tekście piosenki; |
| |- wyszukiwanie błędów w tekście piosenki; |
| |- budowanie wypowiedzi – tłumaczenie fragmentów zdań (zadanie zamknięte, poziom rozszerzony ). |
| |1. Zadanie uzupełniające: |
|UWAGI: |Zeszyt ćwiczeń, zad. 3 i 4 str. 34 |
| |2. Praca domowa: |
| |Zeszyt ćwiczeń - Revision Standard, str. 32, Grammar exercises str. 103 (zadania powtórzeniowe do pracy klasowej) |

Zajęcia omówiono:
DATA: ...………………………………..
…………………………………………..
…………………………………………..

|KARTA PRACY UCZNIA |Uzupełnij tabelkę. |
| | |
|Hello, it's me |No |
|I was wondering if after all these years [1] |phrase |
|To go over everything |meaning |
|They say that time's supposed to heal ya | |
|But I ain't done much healing |[ ] |
| |a difference between us |
|[2] I'm in California dreaming about | |
|who we used to be | |
|When we were [3] and free |[ ] |
|[4] how it felt before the world fell at our feet |Hello, how are you? |
| | |
|There's such [5] | |
|And a million miles |[ ] |
|Hello from the other side |I hope that you're well |
|I must've called [6] | |
|To tell you I'm sorry | |
|For everything that I've done |[ ] |
|But when I call you never [7] |you'd like to meet |
| | |
|Hello from the outside | |
|[8] I've tried to tell you I'm sorry |[ ] |
|For breaking your heart |a thousand times |
|But it don't matter, it clearly | |
|Doesn't tear you apart anymore | |
| |[ ] |
|[9] |Hello, can you hear me? |
|It's so typical of me to talk about myself, | |
|I'm sorry [10] | |
|Did you ...