Dodaj publikację
Autor
Dorota Bartczak
Data publikacji
2017-06-22
Średnia ocena
0,00
Pobrań
26

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Lekcja przeprowadzona w klasie 3, której głównym celem jest utrwalenie nazw zwierzą i ich pożywienia.
 Pobierz (docx, 23,1 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęć lekcji z języka angielskiego

Data: 15. 05. 2017r.

Klasa: 3b

Prowadząca: Dorota Bartczak

Temat: What do they eat? Zwierzęta i ich pożywienie.

Czas: 45 min.

Cele zajęć:

Ogólne:

rozpoznawanie nazwy zwierząt i ich pożywienia;

opisywanie zwierząt;

werbalne i niewerbalne reagowanie na proste polecenia nauczyciela;

rozumienie wypowiedzi ze słuchu;

czytanie ze zrozumieniem wyrazów i prostych zdań;

udzielanie odpowiedzi na pytania w ramach wyuczonych zwrotów;

przepisywanie wyrazów i zdań;

współpraca z rówieśnikami.

Szczegółowe (operacyjne):

Uczeń :

zna zwroty na powitanie i pożegnanie;

zna znaczenie wybranego słownictwa z rozdziału, w szczególności zwierzęta i pożywienie zwierząt;

rozumie pytania i polecenia dotyczące zwierząt i ich pożywienia;

wskazuje zwierzęta, zgodnie z usłyszanymi nazwami;

wskazuje pożywienie zwierząt, zgodnie z usłyszanymi nazwami;

rozpoznaje zapis graficzny nazw zwierząt i ich pożywienia;

poprawnie reaguje na niektóre pytania i polecenia dotyczące zwierząt i ich pożywienia;

po wysłuchaniu nagrania poprawnie wskazuje odpowiednie obrazki, karty wyrazowe, powtarza słowa/zdania, podaje brakujące wyrazy, odpowiada na pytania;

rozpoznaje proste polecenia angielskie i właściwie na nie reaguje;

wypowiada się na temat ilustracji;

podejmuje próby mówienia o zwyczajach żywieniowych zwierząt;

poprawnie lub częściowo poprawnie odczytuje nazwy zwierząt i ich pożywienia oraz opisy zwierząt;

stopniowo buduje swoją świadomość językową w zakresie języka obcego i ojczystego.

Wychowawcze:

Uczeń:

potrafi współpracować w zespole;

bierze czynny udział w zajęciach;

zachowuje porządek w miejscu pracy.

Metody wspierania aktywności edukacyjnej dzieci:

metoda audiolingwalna;

metoda Reagowania Całym Ciałem;

metoda audiowizualna.

Formy wspierania aktywności edukacyjnej dzieci:

indywidualna aktywność jednolita;

zbiorowa aktywność.

Środki dydaktyczne:

Konwencjonalne: zeszyt, podręcznik i zeszyt ćwiczeń New English Adventure 3, plakat, karty wyrazowe – nazwy zwierząt i ich pożywienia, miękka piłeczka;

Niekonwencjonalne: tablet z nagraniami mp3 do podręcznika English Adventure 3, głośnik, komputer, projektor, nośnik multimedialny ze zdjęciami zwierząt i ich pożywienia oraz wybranych stron z podręcznika.

Przebieg zajęć:

Faza wprowadzająca

Powitanie uczniów, przygotowanie miejsc pracy. (3 min.)

Nauczyciel wita dzieci po angielsku, mówiąc „Hello!”, zachęca dzieci, aby odpowiedziały chórem „Hello, teacher”;

Sprawdzenie listy obecności oraz pracy domowej.

Rozgrzewka językowa - zabawa „Catch a ball and say”. Zadaniem uczniów jest nazwać dni tygodnia. N-l nazywa podaje pierwszą nazwę i rzuca miękką piłeczkę do wybranego ucznia, który nazywa kolejny dzień tygodnia. Następnie uczniowie podają sobie piłeczkę wypowiadając kolejne słowa. (3 min.)

Praca z plakatem – utrwalenie nazw dni tygodnia, miesięcy, pogody oraz zapisanie istotnych informacji na plakacie. (3 min.)

Ochotnicy podchodzą do plakatu, wskazują, nazywają dni tygodnia, miesiące, słownictwo opisujące pogodę orazzapisują na nim dzisiejszą datę.

Zapisanie tematu lekcji oraz daty na tablicy i określenie ...