Dodaj publikację
Autor
Paulina Ochal
Data publikacji
2017-12-01
Średnia ocena
0,00
Pobrań
14

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców z języka angielskiego przeprowadzony został w grupie 5-latków.
 Pobierz (docx, 17,0 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

PROWADZĄCA: PAULINA OCHAL

GRUPA: 5-LATKI

DATA: 29.11.2017 R.

TEMAT: CHRISTMAS – poznajemy świąteczne oznaki.

Cele ogólne – dziecko:

Uczestniczy w zabawach muzycznych, ruchowych,

Rozumie proste polecenia w języku angielskim i reaguje na nie,

Śpiewa angielskie piosenki w grupie,

Osłuchuje się z językiem angielskim,

Doskonali rozumienie języka angielskiego,

Próbuje samodzielnie wymawiać proste słówka w języku angielskim.

Cele szczegółowe – dziecko:

Wita się i żegna w języku angielskim,

Nazywa po angielsku świąteczne oznaki,

Postępuje zgodnie z konkretnymi instrukcjami i poleceniami.

Formy pracy:

Grupowa

Indywidualna

Metody:

Reagowanie całym ciałem (total physical response)

Środki dydaktyczne:

Piosenka „hello”,

Karty przedstawiające świąteczne oznaki,

Rekwizyty: sanki, choinka, Mikołaj, bałwan, prezent, skarpeta Mikołaja,

Piosenka „Bye Bye”,

Karty flashcard z kolorami,

Piosenka o kolorach „the colours song”.

Przebieg zajęć:

1. Nauczyciel zaprasza dzieci do koła i wspólnego powitania się piosenką „Hello”.

2. Następnie dzieci siadają w kole na dywanie i powtarzają najpierw z nauczycielem zwrot za pomocą jakiego mogą się przedstawić „My name is ……”. Następnie zadaniem dzieci jest samemu powtórzyć powyższy zwrot.

3. Utrwalenie słownictwa z poprzednich zajęć czyli kolorów. Nauczyciel za pomocą kart flashcard pyta dzieci „What is the colours?”, a dzieci odpowiadają podając nazwę przedstawionego koloru.

3. Nauczyciel prosi dzieci aby ustawiły się w kole „Let’s make a circle, please”. Następnie wspólnie śpiewamy piosenkę „The colours song”.

4. „Magix box” – prezentacja nowego słownictwa. Nauczyciel za pomoc flashcard prezentuje nowe słownictwo dotyczące oznak Świąt Bożonarodzeniowych. Najpierw nauczyciel mówi dany wyraz, a potem dzieci powtarzają po nauczycielu.

5. „What is the missing?” – zabawa spostrzegawcza czego brakuje. Nauczyciel kładzie rekwizyty na dywanie, prosi dzieci o zamknięcie oczu „Closed your eyes”, po czym chowa jedną rzecz, dzieci „Open your eyes” i odgadują czego brakuje.

6. Nauczyciel żegna się z dziećmi piosenką „Bye bye” and see you next time!.