Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
PROWADZĄCA: PAULINA OCHAL
GRUPA: 5-LATKI
DATA: 29.11.2017 R.
TEMAT: CHRISTMAS – poznajemy świąteczne oznaki.
Cele ogólne – dziecko:
Uczestniczy w zabawach muzycznych, ruchowych,
Rozumie proste polecenia w języku angielskim i reaguje na nie,
Śpiewa angielskie piosenki w grupie,
Osłuchuje się z językiem angielskim,
Doskonali rozumienie języka angielskiego,
Próbuje samodzielnie wymawiać proste słówka w języku angielskim.
Cele szczegółowe – dziecko:
Wita się i żegna w języku angielskim,
Nazywa po angielsku świąteczne oznaki,
Postępuje zgodnie z konkretnymi instrukcjami i poleceniami.
Formy pracy:
Grupowa
Indywidualna
Metody:
Reagowanie całym ciałem (total physical response)
Środki dydaktyczne:
Piosenka „hello”,
Karty przedstawiające świąteczne oznaki,
Rekwizyty: sanki, choinka, Mikołaj, bałwan, prezent, skarpeta Mikołaja,
Piosenka „Bye Bye”,
Karty flashcard z kolorami,
Piosenka o kolorach „the colours song”.
Przebieg zajęć:
1. Nauczyciel zaprasza dzieci do koła i wspólnego powitania się piosenką „Hello”.
2. Następnie dzieci siadają w kole na dywanie i powtarzają najpierw z nauczycielem zwrot za pomocą jakiego mogą się przedstawić „My name is ……”. Następnie zadaniem dzieci jest samemu powtórzyć powyższy zwrot.
3. Utrwalenie słownictwa z poprzednich zajęć czyli kolorów. Nauczyciel za pomocą kart flashcard pyta dzieci „What is the colours?”, a dzieci odpowiadają podając nazwę przedstawionego koloru.
3. Nauczyciel prosi dzieci aby ustawiły się w kole „Let’s make a circle, please”. Następnie wspólnie śpiewamy piosenkę „The colours song”.
4. „Magix box” – prezentacja nowego słownictwa. Nauczyciel za pomoc flashcard prezentuje nowe słownictwo dotyczące oznak Świąt Bożonarodzeniowych. Najpierw nauczyciel mówi dany wyraz, a potem dzieci powtarzają po nauczycielu.
5. „What is the missing?” – zabawa spostrzegawcza czego brakuje. Nauczyciel kładzie rekwizyty na dywanie, prosi dzieci o zamknięcie oczu „Closed your eyes”, po czym chowa jedną rzecz, dzieci „Open your eyes” i odgadują czego brakuje.
6. Nauczyciel żegna się z dziećmi piosenką „Bye bye” and see you next time!.