Dodaj publikację
Autor
Monika Sucharska
Data publikacji
2018-01-10
Średnia ocena
0,00
Pobrań
16

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji dla klasy 3 SP na podstawi podręcznika Bugs World.
 Pobierz (docx, 8,8 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI

I ZAŁOŻENIA OGÓLNE:

SZKOŁA:

Szkoła Podstawowa Nr 9

KLASA:

3 b

NAUCZYCIEL:

Monika Sucharska

PODRĘCZNIK:

Bugs World 3

TEMAT:

Temat do zeszytu i na tablicę: Famous sports people. Sławy sportu.

II Cele ogólne:

Osłuchanie się z językiem angielskim

Powtórzenie nazw dyscyplin sportowych

Wprowadzenie nowego słownictwa związanego ze sportem

Poznanie sławnych sportowców i ich umiejętności

Kształtowanie motywacji do nauki języka poprzez zabawową formę zajęć

III Cele szczegółowe:

Uczeń nazywa i poprawnie wymawia nazwy sportów

Uczeń potrafi użyć poznane słowa w zabawach słownych

Uczeń rozumie proste wypowiedzi nauczyciela

Uczeń rozumie tekst słuchany i pisany, i potrafi odpowiedzieć na pytania do tekstu

Uczeń potrafi odczytać nazwy sportów i dopasować je do obrazków

Uczeń zna pisownie poznanych słów

IV Metody:

TPR (total physical response) – metoda reagowania całym ciałem

Metoda autolingualna (wielokrotne powtarzanie (tzw. drilling = dryl językowy), zapamiętywanie i utrwalanie danego materiału językowego

Gry i zabawy językowe

V Formy pracy:

Praca z całą klasą - chóralne powtarzanie

Praca indywidualna na forum klasy - wypowiedzi poszczególnych dzieci

Praca indywidualna i w parach - wykonywanie ćwiczeń

VI Pomoce i środki dydaktyczne:

Karty obrazkowe do demonstrowania słownictwa

Karty wyrazowe

CD 2

Podręcznik, str. 46

Zeszyt ćwiczeń, str. 42

Kserokopie ćwiczeń

Rzutnik multimedialny

VI Przebieg lekcji

Rozpoczęcie lekcji

Przywitanie klasy (Hello! Sit down!, sprawdzenie obecności)

Rozgrzewka językowa: Hey! What’s the weather like today?, pytanie

o pogodę; What is a day today? pytanie o dzień tygodnia- nauczyciel zapisuje datę.

Nauczyciel naprowadza uczniów na temat lekcji (nauczyciel zadaje pytania, czy uczniowie lubią sport i czy znają jakiś sławnych sportowców), zapisanie tematu na tablicy

Uczniowie zapisują temat w zeszytach

Prowadzenie lekcji

Powtórzenie nazw dyscyplin sportowych

Dopasowanie nazw sportów do obrazków

Nauczyciel zadaje pytania do poszczególnych uczniów: np.: N: Can you play tennis?

U: Yes, I can/ No, I can't

Uczniowie wypowiadają krótkie zdania np.: I can play basketball. I can't skateboard.

Nauczyciel wyświetla na rzutniku zdjęcia i nazwiska sportowców, uczniowie mówią jakie dyscypliny sportu reprezentują. Nauczyciel wyświetla nazwy sportowców- uczniowie powtarzają nazwy chóralnie i z osobna.

Podręcznik str. 46: Listen and match. Posłuchaj i połącz. Nauczyciel zwraca uwagę uczniów na wyrażenia wytłuszczone grubym drukiem, prosi aby zastanowili się co mogą oznaczać te wyrażenia.

Nauczyciel prezentuje nowe słowa- dopasowywanie słów do obrazków.

Uczniowie powtarzają na głos nowe słownictwo.

Zabawa: What is wrong? Nauczyciel miesza niektóre nazwy sportów z obrazkami. Uczeń wskazuje gdzie jest błąd.

Uczniowie wymieniają nazwiska innych znanych sportowców.

Podręcznik str. 46: True or false. Prawda czy fałsz. Uczniowie zaznaczają czy zdanie ...