Dodaj publikację
Autor
Bogumiła Boroń
Data publikacji
2018-05-04
Średnia ocena
0,00
Pobrań
40

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt zawiera cele, metody i formy pracy wraz załącznikami. Tematyka może być wykorzystana jako lekcja kulturowa w kl. 6 i 7.
 Pobierz (docx, 364,2 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE 7

Prowadzący:

Podręcznik:

Temat: Saint Patrick’s Day symbols

Data:

Cele główne:

Uczeń:

poznaje kulturę i zwyczaje krajów anglojęzycznych; ma świadomość związku między kulturą własną i obcą (II.1.9)

rozumie proste wypowiedzi ustne i pisemne (II.1.2; II.1.3)

właściwie reaguje w typowych sytuacjach (II.1.6)

stosuje strategie komunikacyjne (domyśla się znaczenia wyrazów z kontekstu) oraz kompensacyjne (upraszcza wypowiedź, wykorzystuje środki niewerbalne bądź zastępuje nieznane słowa innymi wyrazami) (II.1.13)

Cele operacyjne:

Uczeń:

potrafi wymienić symbole związane z Irlandią oraz Dniem św. Patryka

potrafi określić myśl przewodnią fragmentu wypowiedzi, znajduje w wypowiedzi określone informacje

potrafi wykonać polecenia w j.ang.

potrafi przekazać w j.pol. lub j.ang. informacje sformułowane w j.ang. (II.1.8)

potrafi wykonać zadania typu prawda/fałsz, wykonuje zadania ze słuchu, odpowiada na pytania

Cele wychowawcze:

kształtowanie postaw ciekawości i otwartości wobec innych kultur

uczeń rozwija umiejętności interpersonalne i aktywność umysłową

uczeń rozwija umiejętność współpracy w zespole i w grupach

uczeń rozwija poczucie odpowiedzialności za siebie oraz za innego ucznia; docenia wkład pracy kolegów

uczeń ma możliwość poznawania swoich mocnych i słabych stron

Formy pracy: zbiorowa, indywidualna, w grupach

Metody pracy: słuchowa, podająca, obrazowa, burza mózgów, audiowizualna

Środki dydaktyczne: prezentacja multimedialna, film, kopie kart pracy, zeszyty uczniów, zielone balony, fragment nagrania British Council

Przebieg lekcji:

FAZA ORGANIZACYJNA:

Powitanie uczniów

Sprawdzenie obecności

FAZA POWTÓRZENIOWA:

Przypomnienie słów z poprzednich zajęć

FAZA PREZENTACJI:

Prezentacja tematu lekcji oraz określenie celu zajęć: poznanie symboli związanych z obchodami Dnia Św. Patryka

Rozmowa z uczniami na temat Irlandii; „burza mózgów”

Film (ciekawostki dot. Irlandii), krótkie podsumowanie

Przybliżenie uczniom obchodów Dnia św. Patryka oraz symboli związanych z tym świętem (prezentacja multimedialna)

FAZA ĆWICZEŃ (PODSUMOWUJĄCA):

Wykonywanie zadania ze słuchu; odpowiadanie w j.ang. na pytania (załącznik nr 1)

Czytanie tekstu dot. obchodów Dnia Św. Patryka w Irlandii oraz USA; wykonywania zadania prawda/fałsz (z.3, 4 worksheet załącznik nr 2)

Praca w grupach – wyszukiwanie kolokacji wyrazowych w tekście, objaśnianie symbolu na balonie (załącznik nr 3)

Podsumowanie zajęć

Zadanie domowe: dokończ kartę pracy

Załącznik nr 1

Listening (St.Patrick’s Day)

What do people do on Saint Patrick's Day?

What should you wear on St. Patrick's Day?

What do children do on St. Patrick's Day?

What do people traditionally eat on this day?

What is "Irish Coffee"?

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3