Dodaj publikację
Autor
Zuznna Hanc
Data publikacji
2018-05-09
Średnia ocena
0,00
Pobrań
32

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć z dziećmi w przedszkolu dla grupy dzieci 5 letnich z zakresu matematyki. W scenariuszu są zadania oparte na elementach metody prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Zadanie to kształci umiejętność logicznego myślenia i klasyfikowania figur geometrycznych.
 Pobierz (docx, 14,7 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęć z zakresu matematyki dla dzieci

w oparciu o elementy „Dziecięcej matematyki” prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej

TEMAT ZAJĘCIA: Znajdź taki sam klocek

GRUPA: 5- latki

CEL GŁÓWNY:

- rozróżnianie cech klocków

- utrwalenie nazw figur geometrycznych

- segregowanie klocków wg wyróżnionych cech

CELE OPERACYJNE:

- rozróżnia kształty

- potrafi segregować

METODY:

- podająca

- eksponująca

- praktycznego działania

FORMY:

- indywidualna

- grupowa

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: klocki o różnych kształtach i kolorach (klocki w kształcie kwadratu, prostokąta, koła)różnej wielkości (duże i małe), obręcze

PRZEBIEG ZAJĘCIA:

Zabawa na powitanie „Wszyscy są…”

Pokaz klocków o różnych kształtach i kolorach – przypomnienie nazw figur geometrycznych (klocki w kształcie kwadratu, prostokąta, koła) oraz nazw kolorów.

Rozłożenie dużych obręczy na dywanie, rozdanie dzieciom klocków (każdemu po 2 klocki)

Klasyfikowanie klocków wg. polecenia nauczyciela, np. w pierwszej obręczy kładziemy klocki w kształcie koła, w drugiej obręczy kładziemy klocki w kolorze czerwonym, a w następnej obręczy kładziemy duże klocki w kształcie trójkąta i w zielonym kolorze.

Polecenia dzieciom wydajemy wg danych klocków i możliwości klasyfikowania.

Zabawa relaksacyjna „Wdech –wydech” – dzieci stoją w rozkroku , biorą wdech nosem i unoszą ręce do góry, i wydech ustami, opuszczając ręce.