Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
SCENARIUSZ ZAJĘĆ NR 2
PROWADZONE W RAMACH PROGRAMU „MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!”
DATA: 27.02.2018 r.
PROWADZĄCA: PAULINA OCHAL
MIEJSCE: PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 2 „POD TOPOLĄ” W ŚWIDWINIE
GRUPA: JAGÓDKI 4-LATKI
TEMAT: WYPRAWA ZDROJKA W DALEKĄ PODRÓŻ – PAKOWANIE PLECAKA SUPERBOHATERA.
CELE OGÓLNE:
- integracja z całą grupą,
- aktywny udział w zabawach,
- wykształcenie nawyku picia wody.
CELE SZCZEGÓŁOWE
DZIECKO:
- doprowadza pracę plastyczną do końca,
- bierze udział w zabawach,
- rozpoznaje przedmioty potrzebne na wyprawę,
- kształtowanie nawyku picia wody przez cały dzień.
METODY:
- czynna:
Zadania stawiane dziecku, metoda kierowana aktywnością,
- słowna:
Rozmowy, objaśnienia.
FORMY:
- zbiorowa,
- grupowa.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
- maskotka Zdrojka,
- szablon plecaka podróżnego Zdrojka,
- obrazki (jabłko, butelka wody, klocki, kanapka, grabie, kwiatek, pomarańcza, pilot do tv, mapa, gumka do ścierania, lornetka, wiadro),
- szablon plecaka 25 sztuk na kartkach A4,
- odtwarzacz,
- płyta z radosną muzyką.
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
Powitanie ze Zdrojkiem.
Pogadanka na temat podróży Zdrojka „Plecak pełen przygód”
Zadaniem dzieci jest wybrać z wcześniej przygotowanych przedmiotów, te które są potrzebne podczas podróży, przyczepienie ich na tablicy do plecaka Zdrojka.
Zabawa ruchowa „Podróżujemy ze Zdrojkiem”.
Praca plastyczna „Plecak Zdrojka”
Nauczyciel rozdaje dzieciom kartki z szablonem plecaka, prosi icho narysowanie przedmiotów, które Zdrojek potrzebuje w podróży.
Zabawa ruchowa „Pokaż i nazwij”
Zabawa polega na tym, że dzieci ćwiczą orientację przestrzennai schemat ciała. Dzieci ustawiają się swobodnie w rozsypce. Słuchają nauczyciela uważnie i wskazują wybrane części ciała.