Dodaj publikację
Autor
Paulina Ochal
Data publikacji
2018-05-23
Średnia ocena
0,00
Pobrań
56

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć został przeprowadzony w grupie dziec 4-letnich.
 Pobierz (docx, 17,1 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Data: 27.02.2018 r.

Grupa: 4-latki

Miejsce: Publiczne Przedszkole „Pod Topolą” nr 2 w Świdwinie

Prowadząca: Paulina Ochal

TEMAT: RAZ, DWA, TRZY, … - LICZYSZ TY! – ZABAWY MATEMATYCZNE.

CELE OGÓLNE:

- kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie,

- rozwijanie umiejętności liczenia w zakresie do 6,

- ustalenie wyniku dodawania,

- stwarzanie dzieciom sytuacji do osiągnięcia indywidualnych sukcesów,

- organizowanie warunków do rozwijania pamięci.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

DZIECKO:

- potrafi liczyć do 6,

- bierze udział w zabawach ruchowych,

- współpracuje w grupie,

- stara się mówić poprawnie,

- rozumie polecenia nauczyciela,

- potrafi skupić uwagę na wykonywanym zadaniu.

FORMY:

- zbiorowa,

- indywidualna,

METODY:

- oglądowa,

- czynnościowa,

- słowna.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

- chusta animacyjna,

- kredki,

- kostka,

- hula hop,

- mozaika geometryczna,

- piłki.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

Powitanie się zabawą z chustą animacyjna „Pozdrowienia” – dzieci trzymają chustę, podnoszą ją i opuszczają witając się okrzykiem hej.

Zabawa matematyczna „6 kredek” – nauczyciel kładzie przed każdym dzieckiem kredki w różnych kolorach, zadaniem dzieci jest wykonać polecenia nauczyciela według wskazówek:

Włóż do zbioru sześć kredek,

Ułóż kredki od najmniejszej do największej,

Wskaż 6 kredek.

„Ile oczek?” zabawa z kostką:

Zadaniem dzieci jest rzucić kostką i policzyć ile oczek wyrzuci na kostce oraz podskoczyć tyle ile jest oczek na kostce. Zadanie wykonujemy aż wszystkie dzieci rzucą kostką.

„Policz” zabawa ruchowa:

Nauczyciel układa na podłodze cztery hula hop. Do każdego z kół wkłada figury geometryczne. Zadaniem dzieci podczas przerwy w bieganiu jest ustawienie się po tyle osób wokół hula hop ile jest figur w kole. Zabawę powtarzamy kilka razy.

Rozwiązywanie zadania matematycznego „Ile to jest?”

Kasia dostała od babci 4 cukierki, a od dziadka dostała 2 cukierki. Ile cukierków ma Kasia?

Nauczyciel przedstawia zadanie za pomocą piłek (piłka to cukierek). Ilustruje przed dziećmi zadanie i tłumaczy treść.