Dodaj publikację
Autor
Michał Kobojek
Data publikacji
2018-05-31
Średnia ocena
0,00
Pobrań
11

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć dodatkowych dla klas od IV do VI. Obejmuje słownictwo z działu: -praca -obowiązki domowe. Ćwiczymy też umiejętność uzycia czasownika "have to".
 Pobierz (docx, 22,2 KB)

Podgląd treści

30.11.2017r.30.11.2017r.KONSPEKT ZAJĘĆ DODATKOWYCH

30.11.2017r.

30.11.2017r.

Klasa: IV-VI (zajęcia dodatkowe)Temat: Nasze obowiązki i obowiązki ludzi w różnych zawodach.

Cele lekcji:- mówimy o naszych obowiązkach i obowiązkach innych ludzi

- utrwalenie słownictwa (zawody i miejsca pracy)Wprowadzenie do zajęć1.Przypomnienie wiadomości z poprzednich zajęć

-przypomnienie słownictwa związanego z zawodami przy pomocy quizu online opracowanego na stronie kahoot.com

2.Zapoznanie uczniów z celami zajęćPrzebieg zajęć1.Uczniowie wymieniają znane sobie obowiązki domowe - odwołanie się do ogólnej wiedzy uczniów. Zapisują je na tablicy w formie mapy myśli.2.Uczniowie sprawdzają czy obowiązki domowe, które wymienili pokrywają się z tymi, które znajdują się w prezentacji multimedialnej (strona prezi.com), następnie dopasowują obrazki przedstawiające różne dyscypliny sportowe do ich słownego zapisu przy wykorzystaniu ćwiczenia interaktywnego dostępnego na stronie learningapps.com. Aplikacja automatycznie sprawdza poprawność odpowiedzi.3.Uczniowie ćwiczą wymowę nowopoznanych wyrazów, następnie każdy z uczniów wymienia jedną czynność, którą musi wykonywać w domu oraz jedną czynność, której nie musi wykonywać w domu.4.Ćwiczenia ustne w parach. Uczniowie zadają swoim kolegom pytania odnośnie ich obowiązków domowych i zaznaczają ich odpowiedzi w tabeli na karcie pracy.5.Na podstawie uzyskanych odpowiedzi uczniowie układają pisemnie zdania o obowiązkach swoich kolegów.6.Na kartach pracy uczniowie dopasowują nazwy zawodów do czynności wykonywanych w tych zawodach. Nauczyciel sprawdza poprawność zadania prosząc wybranych uczniów o odczytanie ich odpowiedzi.7.Uczniowie czytają zdania o obowiązkach ludzi wykonujących różne zawody i poprawiają fałszywe zdania. Nauczyciel sprawdza poprawność wykonania zadania – uczniowie odczytują po jednym zdaniu.

Zakończenie zajęć8.Podsumowanie zajęć. Dzieci wymieniają nazwy czynności, których nauczyły się na zajęciach.9.Przeprowadzenie quizu podsumowującego z wykorzystaniem strony Plickers.com. Gdyby uczniowie skończyli wykonanie zadań przed wyznaczonym czasem, przewidziane są dodatkowe ćwiczenia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i strony learningapps.com.

10.Pożegnanie

Wykorzystane metody:

-metoda komunikatywna

-mapa myśli

-ćwiczenia interaktywne

-gry i zabawy edukacyjne (memo)

Materiały:

karta pracy

strony internetowe:

https://prezi.com/lacop12yokut/nasze-obowiazki-i-obowiazki-ludzi-w-roznych-zawodach/#

https://www.plickers.com

https://create.kahoot.it/details/jobs/167b36fe-74d6-4973-8599-32458f4c4653

https://learningapps.org/3888497

Umiejętności określone w podstawie programowej:

1. Uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków językowych umożliwiającym realizację pozostałych wymagań ogólnych w zakresie następujących tematów:

4) praca (np. popularne zawody i związane z nimi czynności, miejsce i warunki pracy, praca dorywcza, wybór zawodu);

4. Uczeń tworzy krótkie, proste, spójne i logiczne wypowiedzi ustne:

2) opowiada o czynnościach, doświadczeniach i wydarzeniach z przeszłości i teraźniejszości

5. Uczeń tworzy krótkie, proste, spójne ...