Dodaj publikację
Autor
Izabela Głowacka
Data publikacji
2018-06-17
Średnia ocena
0,00
Pobrań
27

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Nowe Technologie.
 Pobierz (docx, 16,5 KB)

Podgląd treści

Konspekt lekcji „New technologies”.

Przedmiot: język angielskiData: 24.01.2018r.Klasa: VIINauczyciel: Izabela GłowackaPodręcznik: English ClassPoziom: A2+Temat lekcji: Nowe technologie

Zgodność z nową podstawą programową:Rozumienie wypowiedzi: Uczeń reaguje na polecenia związane z technologią, określa główną myśl wypowiedzi i tekstu słuchanego

Tworzenie wypowiedzi: Uczeń opisuje zjawiska i doświadczenia technologiczne, opisuje swoje upodobania komputerowe

Reagowanie na wypowiedzi: Uczeń uzyskuje i przekazuje informacje i wyjaśnienia, wyraża swoje opinie na temat nowych technologii

Przetwarzanie wypowiedzi: Uczeń przekazuje w języku angielskim informacje zawartew materiałach wizualnych oraz informacje sformułowane w języku angielskim, stosuje strategie komunikacyjne oraz posiada świadomość językową

Cele lekcji:1) rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem – uczeń potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące materiału słuchanego2) utrwalenie słownictwa – uczeń potrafi wymienić nazwy nowoczesnych urządzeń cyfrowychi nowych technologii3) rozwijanie umiejętności mówienia – uczeń potrafi wypowiedzieć się na temat sposobów spędzania swojego czasu wolnego z wykorzystaniem podstawowych urządzeń technicznych oraz nowych technologii informacyjno-komunikacyjnychMetody nauczania: komunikacyjnaFormy pracy: praca z całą klasą, praca w parach, praca indywidualnaPomoce dydaktyczne: nagranie audio, karty pracy dla uczniów, prezentacja Power Point, zeszyt, podręcznik English Class A+, tablica, markery, komputer, projektor

Przebieg lekcji:1. Sprawdzenie listy obecności2. Zapoznanie uczniów z tematem lekcji3. Rozgrzewka językowa – burza mózgów- uczniowie podają znane sobie nazwy urządzeń cyfrowych

4. Wprowadzenie- nauczyciel prosi uczniów by dopasowali słowa związane z nowymi technologiami do definicji- uczniowie identyfikują urządzenia cyfrowe widniejące na zdjęciach i opisują ich zastosowanie- praca w parach. Uczniowie dopasowują urządzenia i narzędzia do podanych kategorii

5. Ćwiczenia Komunikacyjne- dyskusja. Nauczyciel zadaje uczniom pytania: Jak spędzacie wolny czas? Które urządzenia nowoczesnej technologii najczęściej wykorzystujesz i dlaczego?6. Część główna- uczniowie odsłuchują nagranie i na jego podstawie odpowiadają na pytania- uczniowie dopasowują odpowiednie czasowniki do nazw nowoczesnych technologii7. Podsumowanie -uczniowie odpowiadają na pytania: Które gadżety posiadasz w domu?, Które urządzenia są dla ciebie ważne/niezbędne?, Które wynalazki chciałbyś mieć? Bez których urządzeń nie wyobrażasz sobie życia?8. Praca domowa- wypowiedź pisemna (50-100 słów) na wybrany temat: „Can you live without your phone?”- Czy możesz żyć bez telefonu? / „My life without computers”- Moje życie bez komputerów.- dla chętnych: uczniowie mają wyszukać 10 najpopularniejszych skrótów używanych w wiadomościach tekstowych w języku angielskim9. Ocena pracy uczniów10. Zakończenie zajęć