Dodaj publikację
Autor
Dorota Sztompka
Data publikacji
2018-09-11
Średnia ocena
0,00
Pobrań
42

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć zintegrowanych w kl. I. Zabawy ruchowe z elementami orientacji, gimnastyki, skoku i integracji. Misie i słonie w literaturze i filmie. Czy jestem wyjątkowy? – rozważania uczniów w oparciu o wysłuchaną bajkę pt. „Elmer i zagubiony miś” Davida McKee. Zabawa z teatr – scenki teatralne do bajki o Elmerze. Układanie wyrazów i zdań z rozsypanek literowych i sylabowych. Tworzenie zbiorów, przeliczanie i porównywanie ich liczebności. Tworzenie okładki do książki o Elmerze.
 Pobierz (docx, 27,2 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie I / 4h/

Data: 5 XII 2013

Temat bloku: W ŚWIECIE BAJEK

Temat dnia: „Elmer i zagubiony miś”

Cele ogólne:

- wdrażanie do wyrażania myśli w formie zdań poprawnych językowo

- rozwijanie zainteresowań czytelniczych i wrażliwości społeczno-moralnej

- przygotowanie do odbioru dzieł sztuki teatralnej

- zaznajamianie z elementami wiedzy o języku / zdanie, wyraz, sylaba, litera/

- wdrażanie do przestrzegania reguł w grach i zabawach

- rozwijanie myślenia matematycznego

- dążenie do wyrażania odczuć i przeżyć w formie plastycznej

Cele szczegółowe: uczeń:

- wypowiada się nt. swojego misia oraz odpowiada na pytania dotyczące

wysłuchanej bajki

- porządkuje ilustracje według kolejności zdarzeń

- rozumie , co oznacza pojęcie „wyjątkowość”, próbuje znaleźć podobieństwa i

różnice między sobą a kolegami

- układa wyrazy i zdanie z rozsypanki , poprawnie je zapisuje

- aktywnie uczestniczy w zabawach muzyczno-ruchowych

- wciela się w rolę teatralną oraz kulturalnie zachowuje się podczas zabawy

teatralnej

- porównuje misie uwzględniając różne kryteria, przelicza elementy w

zbiorze

- projektuje okładkę bajki o Elmerze i misiu

Metody:

słowne: rozmowa, objaśnienia, praca z tekstem

aktywizujące: zabawa teatralna, zabawa muzyczno- ruchowa,

oglądowe: pokaz i obserwacja,

czynne: zadań stawianych do wykonania, ćwiczeń utrwalających, działań

plastycznych

ewaluacji: Mr. Smile

Forma pracy: zbiorowa, grupowa jednolita, indywidualna zróżnicowana

Środki dydaktyczne: pluszaki – zwierzaki, egzemplarze książek o misiach, szarfy,

płyta DVD, egzemplarz książki „Elmer i zagubiony miś”,

pacynki, kukiełki, chusta Klanza, karty pracy dla każdego

ucznia, materiały plastyczne, sylwety słonia

Zapis w dzienniku:

Zabawy ruchowe z elementami orientacji, gimnastyki, skoku i integracji. Misie i słonie w literaturze i filmie. Czy jestem wyjątkowy? – rozważania uczniów w oparciu o wysłuchaną bajkę pt. „Elmer i zagubiony miś” Davida McKee. Zabawa z teatr – scenki teatralne do bajki o Elmerze. Układanie wyrazów i zdań z rozsypanek literowych i sylabowych. Tworzenie zbiorów, przeliczanie i porównywanie ich liczebności. Tworzenie okładki do książki o Elmerze.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Wprowadzenie : zabawy ruchowe z elem. orientacji , gimnastyki, skoku i integracji

„Pobudka” – dzieci leżą na dywaniku w założonych maskach i „śpią” ( maski są założone przed wejściem do sali). Nauczyciel budzi „misie” przez dotknięcie policzka, potarcie ucha, poklepanie po plecach…Misie budzą się, przeciągają i siadają w kole

„Kim jestem?” - dzieci siedzą w kole, na dywaniku z założonymi maskami misiów. Mruczą , wydają odgłosy - a klasa zgaduje, kto schował się pod maską misia ( zabawa jest możliwa do wykonania, bo dzieci w naszej szkole noszą jednakowy strój szkolny, stąd trudno jest je odróżnić , gdy są w maskach)

„Witam…” - witam te zabawki pluszowe, które wyspały się……, piły mleko na śniadanie….., są dziś w dobrym humorze….., lubią cukierki….., potrafią zrobić ...