Dodaj publikację
Autor
Dorota Sztompka
Data publikacji
2018-10-21
Średnia ocena
0,00
Pobrań
39

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć zintegrowanych w kl. 2 -"Mój zwierzęcy przyjaciel". Zapis do dziennika Rozwiązywanie zadań tekstowych – obliczenia w zakresie 30. Opis psa -gromadzenie słownictwa, części mowy, uzupełnianie zdań. Zabawy ruchowe naśladowcze z elem. biegu, skoku, czworakowania, pełzania.
 Pobierz (docx, 21,1 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie II /3 godz./

Temat bloku: W świecie zwierząt

Temat dnia: Mój zwierzęcy przyjaciel

Cele ogólne: - doskonalenie umiejętności rozpoznawania zwierząt po cechach

charakterystycznych

- rozwijanie myślenia matematycznego i sprawności rachunkowej

- wzbogacanie i aktywizowanie słownictwa

- wdrażanie do wyrażania myśli w formie zdań poprawnych językowo

- kształtowanie umiejętności zgodnej zabawy i współdziałania w grupie

Cele szczegółowe:

Uczeń: - wymienia cechy charakterystyczne ptaków i ssaków

- dodaje, odejmuje, dopełnia, mnoży w zakresie 30

- próbuje układać treść zadania i rozwiązuje je

- dobiera właściwe pytania do zadania

- tworzy zbiory do warunków zadania i manipuluje liczmanami

- gromadzi rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki do podanej tematyki

- uzupełnia zdania opisujące/ samodzielnie próbuje zredagować opis psa

- aktywnie i zgodnie współdziała podczas pracy grupowej

- bierze udział w zabawach ruchowych

Metody: słowne /podające: rozmowa, objaśnienia,

oglądowe/eksponujące: pokaz, obserwacja,

problemowe:

aktywizujące: burza mózgów , m. gier dydaktycznych

czynne: zadania i ćwiczenia, zabawy manipulacyjne

programowana: z użyciem komputera

ewaluacji: Mr. Smile

Forma pracy: zbiorowa, grupowa jednolita, indywidualna zróżnicowana

Środki dydaktyczne: loteryjka obrazkowo-wyrazowa, karteczki do zabawy „Milczące liczydło”, obrazek pocięty na części i koperty z zadaniami/ puzzle matematyczne/,sylwety zwierząt, liczmany dla każdego ucznia, karty pracy potrzebne do opisu , gra „Memo” (internet), płyta z piosenką

Zapis w dzienniku: Rozwiązywanie zadań tekstowych – obliczenia w zakresie 30.

Opis psa -gromadzenie słownictwa, części mowy, uzupełnianie zdań. .

Zabaw ruchowe naśladowcze z elem. biegu, skoku, czworakowania,

pełzania.

SKRÓTOWY PRZEBIEG ZAJĘĆ

Wprowadzenie do tematu lekcji– Przypomnienie wiadomości o ptakach i ssakach, loteryjka obrazkowo- wyrazowa / ed. przyrodnicza i polonistyczna /

Zabawa matematyczna „Milczące liczydło” – w trakcie zabawy tworzą się grupy, w których dzieci będą pracowały w ciągu całego dnia / ed. matematyczna/

„Co to za postać?” – puzzle matematyczne –SĄ to kolejne zadania matematyczne. Każdy z 4 elementów puzzli zostaje odsłonięty dopiero po wykonaniu zadania. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci układają obrazek z części – jest to zdjęcie psa - nawiązanie do treści polonistycznych, które wystąpią w dalszej części zajęć / ed. matematyczna/

Zad.1

Ułóż zadanie o ssakach na wsi do podanej formuły matematycznej

Zad.2

Ułóż zadanie tekstowe do ilustracji i danych

Zad.3

Dobierz pytanie i rozwiąż zadanie: Gospodarz w poniedziałek zebrał w kurniku 14 jajek a we wtorek o 6 mniej.

- Ile jajek zebrał w poniedziałek?

- Ile gospodarz miał kur?

- Ile jajek zebrał we wtorek?

- O ile więcej zebrał we wtorek?

- Ile jajek zebrał w oba te dni?

- Ile jajek stłukł?

- Ile jajek zebrał w środę?

Zad.4

Rozwiąż zadanie: Po podwórku biegało 19 prosiaków. Kilka z nich schowało się do chlewika. Ile prosiaków ...