Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Z WYKORZYSTANIEM TIK
KONSPEKT
Lekcja języka angielskiego z wykorzystaniem smartfonów oraz aplikacji Kahoot.
Klasa II TI
Temat: Odd jobs.
Pomoce dydaktyczne: Laptop dla nauczyciela, smartfony z zainstalowaną aplikacją Kahoot dla uczniów, podręcznik „Gateway plus 2”
Cele lekcji:
- Uczeń posługuje się prawidłowo nowym słownictwem ( zawody,związane z nimi czynności,cechy charakteru.)
- Uczeń wie jak formułować definicje zawodów
- uczeń słucha ze zrozumieniem nagrania osób opowiadających o swoich zawodach i potrafi odgadnąć ich nazwy
- Uczeń potrafi napisać kilka zdań o sobie z wykorzystaniem poznanych przymiotników
Cele lekcji sformułowane w języku ucznia :
- Po lekcji wymienisz kilka słów związanych z zawodami
- Będziesz wiedział jak zbudować definicje zawodów
- Będziesz potrafił odgadnąć nazwy zawodów na podstawie wysłuchanego tekstu
- Będziesz potrafił napisać kilka zdań o sobie.
Kryteria sukcesu (NACOBEZU) / WILF ( What I am Looking For)
- Znam słownictwo związane z zawodami
- Potrafię budować definicje zawodów
- Potrafię zrozumieć tekst ze słuchu
- Piszę o sobie
Przebieg lekcji:
1. Przywitanie uczniów i zapis tematu lekcji.
2. Podanie celów lekcji w języku ucznia i kryteriów sukcesu.
3. Rozgrzewka: Ile zawodów pamiętasz z wcześniejszych klas? Wymień je w minutę.
4. Nauczyciel wprowadza nowe słownictwo – pokazuje karty obrazkowe oraznazywa je- prezentacja w Power Poincie przygotowana przez nauczyciela.
5. Uczniowie słuchają wymowy nowego słownictwa i powtarzają, zastanawiają się nad sposobem najlepszego skojarzenia.
6. Uczniowie decydują jaki jest poziom trudności słówek pokazując na palcach
(0 palców – bardzo łatwe, 5 – nic nie rozumiem)
7.Uczniowie sprawdzają się w teście Kahoot – „Professions” przygotowanymprzez nauczyciela- https://play.kahoot.it/#/k/871a23ec-5063-474e-b9cd-798329a06e7e
8. Uczniowie budują definicje zawodów i odczytują je na głos.
9.Uczniowie zapoznają się z przymiotnikami z podręcznika i uzupełniają zdania.
10.Uczniowie słuchają tekstu z płyty CD i odgadują nazwy zawodów.
11. Uczniowie sprawdzają się w teście Kahoot – Famous people and their jobs
https://create.kahoot.it/#quiz/c0dd671d-25d4-4b79-b9ae-d0ddb2354635
12.Uczniowie piszą w zeszytach kilka zdań o sobie z poznanymi przymiotnikami
14. Podsumowanie ustne.
Metoda zdań niedokończonych – Dziś nauczyłem się …. Dowiedziałem się …..
Wiem, że ……. Muszę utrwalić...