Dodaj publikację
Autor
ELIZA KULESZA
Data publikacji
2019-02-17
Średnia ocena
0,00
Pobrań
25

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji j.angielskiego w technikum z wykorzystaniem programu Super Memo.
 Pobierz (docx, 18,6 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KLASA: 1 technikum

POZIOM: pre-intermediate

TEMAT: Czas przeszły Past Continuous

OGÓLNE CELE LEKCJI:

utrwalenie wiadomości dotyczących czasu przeszłego

wdrażanie uczniów do pracy zespołowej (w parach i w grupach) oraz do aktywnej postawy na zajęciach

rozwijanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za proces uczenia się i własne postępy

rozwijanie umiejętności korzystania z materiałów interaktywnych (program do nauki języka angielskiego Super Memo)

doskonalenie umiejętności słuchania

CELE SZCZEGÓŁOWE:

Po lekcji uczniowie:

potrafią określić, kiedy stosujemy czas przeszły

znają strukturę czasu i potrafią ją zastosować

METODY:

komunikacyjna

dedukcyjna (przy powtarzaniu zagadnień gramatycznych)

podająca (wyjaśnianie)

TECHNIKI:

wybieranie i wstawianie właściwej formy czasownika

formułowanie zdań

uzupełnianie

przekształcanie

powtarzanie

FORMY PRACY:

praca indywidualna, kierowana przez nauczyciela i samodzielna

praca w parach i grupach: porównywanie wyników, samopomoc koleżeńska

ŚRODKI I POMOCE DYDAKTYCZNE:

program komputerowy do nauki języka angielskiego - Super Memo: Angielski No problem 1, lekcja 9; Angielski No Problem 2, lekcja 5

handout'y z ćwiczeniami

rzutnik

tablica

ZAPIS PRZEBIEGU LEKCJI

Czynności organizacyjne

- powitanie uczniów

- sprawdzenie listy obecności

Przedstawienie tematu i celów lekcji

- zapisanie tematu na tablicy

- zapoznanie uczniów z celami lekcji

Przypomnienie wiadomości dotyczących czasu przeszłego, nabytych w poprzednich etapach nauki

- uczniowie odmieniają czasownik „być” w czasie przeszłym

Budowa i zastosowanie czasu Past Continuous – teoria i ćwiczenia.

Uczniowie rozwiązują ćwiczenia znajdujące się w programie Super Memo pod nadzorem nauczyciela (dodatkowo można wykonać prezentację dotyczącą czasu przeszłego i wyświetlić ją uczniom)

- omówienie zastosowania czasu (Super Memo, Angielski No Problem 1, lekcja 9, Grammar 1)

- budowa zdań twierdzących (Angielski No Problem 1, lekcja 9, Grammar 1, Choose)

- budowa zdań pytających (Angielski No Problem 1, lekcja 9, Grammar 2, Put In order)

- budowa przeczeń (Angielski No Problem 1, lekcja 9, Grammar 3, Complete)

- rozdanie materiałów zawierających wiadomości dotyczące czasu Past Continuous (polecenie wklejenia notatki do zeszytu – załącznik 1)

Ćwiczenie sprawdzające

- uczniowie samodzielnie uzupełniają handout'y rozdane przez nauczyciela (załącznik 2)

Sprawdzenie i omówienie ćwiczenia

- po wykonaniu ćwiczenia, uczniowie przekazują podpisane ksero koledze, sprawdzają poprawność wykonanego ćwiczenia (samokontrola). Ewentualne niejasności analizują w oparciu o klucz odpowiedzi(można go wyświetlić uczniom na rzutniku).

Podsumowanie lekcji

- nauczyciel zadaje pytania dotyczące budowy i zastosowania czasu Past Continuous

Polecenia pracy domowej

- uczniowie mają za zadanie wykonać ćwiczenia na otrzymanych handout'ach (załącznik 3) i wkleić je do zeszytów

ZAŁĄCZNIK 1

PAST CONTINUOUS – czas przeszły ciągły

Zastosowanie

Czasu używamy w odniesieniu do czynności, która trwała przez określony czas w przeszłości:

She was watching TV for two hours.

Zdania twierdząceosoba+ was/were + czasownik z -ing She was ...