Dodaj publikację
Autor
Jolanta Kołodziejczyk
Data publikacji
2019-02-23
Średnia ocena
0,00
Pobrań
38

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć w klasach I - III do wykorzystania z okazji Święta Pluszowego Misia"
 Pobierz (docx, 18,1 KB)

Podgląd treści

„ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA” –

Nauczyciel prowadzący: Jolanta Kołodziejczyk

SP - Jordanów

Cele ogólne:

- rozwijanie u dzieci umiejętności współdziałania

- doskonalenie kilkuzdaniowych wypowiedzi na podany temat

Cele operacyjne:

Dzieci:

- uczestniczą w radosnym nastroju w zajęciach

- potrafią wypowiadać się na zadany temat

- integrują się ze sobą

- aktywnie włączają się do zabaw w zespole

Metody:

- słowna (pogadanka, opowiadanie, piosenka)

- oglądowa (ilustracje, bajka)

- praktyczna (zadań stawianych do wykonania)

- pedagogiki zabawy

Formy:

- zbiorowa

- grupowa jednolita

- indywidualna

Środki dydaktyczne: misie – pluszaki, obrazki przedstawiające misie, pytania do quizu, płyty CD z utworami piosenek i zabaw, talerzyki do zrobienia misia, bibuła,

Przebieg:

1. Powitanie wszystkich zebranych przez prowadzącą. Dzieci, które poczuły się powitane machają do nauczycielki.

- Witam wszystkich dzieci.

- Witam wszystkie dziewczynki.

- Witam wszystkich chłopców.

- Witam wszystkich, którzy mają ze sobą misie.

Nauczyciel:

Dzień dobry! Czy wiecie, jakie święto dziś obchodzimy? Tak – Święto Pluszowego Misia!

Wszystkie dzieci mają swoje święto 1 czerwca – Dzień Dziecka, a dziś to znaczy 25

listopada swoje święto mają wszystkie misie i obchodzą swoje urodziny! Z tej właśnie okazji

prosiłam, aby każde z was przyniosło do szkoły swojego ulubionego pluszowego misia.

Misie będą razem z nami uczestniczy w tym święcie. Przedstawcie waszych ulubieńców kolegom.

2. Prezentacja swoich misiów przez dzieci.

Dzieci opowiadają o swoich misiach – podają ich imiona itp.

3. Poznanie historii powstania Święta Pluszowego Misia – przygotowała ucz. Zuzia N.

( Tekst zaczerpnięty z Internetu)

"Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku,  kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na  rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak będą się sprzedawały. Owe pluszaki sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia TEDDY i tak się je nazywa do dzisiejszego dnia. O tamtej pory misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

4. Nauka przerywnika: „Czy jest duży, czy jest mały zawsze chętny do zabawy".

5. Recytacja zbiorowa wiersza pt. „Miś"MIŚ JEST MAŁY I PUCHATYMIS JEST FAJNY I KUDŁATYMIŚ JEST GRUBY JAK TA KULAMISIA ZAWSZE SIĘ PRZYTULALECZ CZASAMI TEŻ TAK BYWAŻE SIĘ O NIM ZAPOMINAA WIĘC WEZMĘ MISIA CZULEI DO SIEBIE GO PRZYTULĘ(wszyscy zebrani przytulają swoje misie)

6. Zagadki dla dzieci – każda grupa wybiera 1 przedstawiciela do odpowiedzi, za każdym

razem inną osobę.

1 ...