Dodaj publikację
Autor
Ałła Ostapowycz
Data publikacji
2019-04-21
Średnia ocena
0,00
Pobrań
8

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Hospitowana lekcja z języka angielskiego. Temat: Jaki czas jest spokrewniony z czasem Present Continuous?
 Pobierz (docx, 18,0 KB)

Podgląd treści

Konspekt lekcji języka angielskiego

I Założenia ogólne:

Klasa : VI

Data hospitacji : 04.04.2018r.

Czas trwania : 45 minut

Opracowanie : Ałła Ostapowycz

Temat: Jaki czas jest spokrewniony z czasem Present Continuous?

Cele

Cele edukacyjne:

-Uczeń zna, kiedy się używa czas Past Continuous

-Uczeń potrafi tworzyć zdanie twierdzące i przeczące czasu Past Continuous

Cele dla ucznia:

Poznam nowy czas i dowiem się jak on wygląda

Będę opisywać przeszłe czynności stosując nowy czas

7. Formy pracy : frontalna, indywidualna, w parach

8. Metody pracy : indukcyjna

9. Środki dydaktyczne : tablica interaktywna, rzutnik, magnesy, kartki obrazkowe, markery do białych tablic

10. Literatura:

1.Maria Dakowska „Teaching English as a Foreign Language”,

wyd. PWN

2. Freia Layfield Książka nauczyciela do podręcznika „Team up 3”,

wyd. OUP

3. Phillipa Bowen, Denis Delaney Podręcznik i ćwiczenie „Team up 3”,wyd. OUP

II Przebieg lekcji :

1. Część wstępna

przywitanie klasy. Dzieci witają się z nauczycielem za pomocą wierszyka „ Good afternoon”

sprawdzenie listy obecności

podanie tematu i celów lekcji

Część główna

I Wprowadzenie nowego czasu - praca z mapą czasu

a) nauczyciel rozdaje własnoręcznie zrobioną mapę dla czasu Past Continuous oraz pyta uczniów jaki znają czas, w nazwie którego jest wyraz Continuous, co znają o budowie tego czasu (jest końcówka -ING i do czego tę końcówkę dodajemy w zdaniu) i czy według ich opinii w czasie Past Continuous będzie też taka końcówka. Po odpowiedzi każdy uczeń zapisuje na mapie w wyznaczonym miejscu końcówkę - ING. Dalej nauczyciel przypomina uczniom o zasadach dodawania końcówki - ING do czasownika i znowu wypełnia się mapa w wyznaczonym miejscu przykładami czasowników z końcówką -ING.

b) dyskusja na temat operatorów czasu Past Continuous. Na podstawie już znanego czasu Present Continuous uczniowie podają operatorów WAS i WERE a jeżeli jest trudność, to pomocą służy tabela z podręcznika str. 59 i uzupełniają mapę czasu, ale muszą zwrócić uwagę do jakich osób, jaki operator należy wpisać.

c) nauczyciel pomaga uczniom określić jaką czynność wyraża czas Past Continuous poprzez podanie przykładu w języku polskim - Wczoraj o 8 wieczorem oglądałam film w telewizji ( Jaka to jest czynność? (teraźniejsza czy przeszła, dokonana czy niedokonana) Co to znaczy czynność dokonana i niedokonana? oglądała - czynność przeszła, niedokonana, a obejrzała - przeszła, dokonana) Ten czas wyraża czynność przeszłą niedokonaną

d) uczniowie za pomocą zad. 1 z podr. str. 59 podają określenie czasu Past Continuous: at 11 o'clock yesterday morning, at 5 p.m. yesterday oraz uzupełniają mapę czasu

e) podsumowanie informacji, którą uzupełniliśmy mapę czasu

II Wykonywanie ćwiczenia 1 ...