Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz lekcji na zajęciach z wychowawcą
Temat lekcji: Utrwalanie postaw patriotycznych „100 lat Niepodległej”. Współczesne pokolenie a patriotyzm.
Cel lekcji: Będę wiedział/ła, że patriotyzm to nie tylko słowo, hasło, ale dużo więcej.
Realizowane elementy podstawy programowej, umiejętności wynikające z podstawy programowej realizowane w czasie zajęć oraz zalecane warunki: Kształtowanie kompetencji społecznych i obywatelskich poprzez stwarzanie sytuacji, aby uczniowie mogli budować poczucie tożsamości regionalnej, państwowej.
Realizacja kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019 - 100 rocznica odzyskania niepodległości - wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.
Wiadomości:
Uczeń zna:
• pojęcie patriotyzmu
Umiejętności:
Uczeń umie:
• korzystać ze zdobytej wcześniej wiedzy
Postawy:
Uczeń umie:
• pracować w grupie/parze
• interdyscyplinarnie łączyć wiedzę
• kształtować postawy patriotyczne
Środki dydaktyczne:
• prezentacja multimedialna
• karty pracy (10 kart pracy, każda z kart to pierwsza litera ze słowa - patriotyzm)
Metody pracy:
• praca w grupach
• dyskusja
Formy pracy:
• indywidualna
• grupowa
PRZEBIEG ZAJĘĆ
1. Część organizacyjna.
• Sprawdzenie listy obecności.
• Podanie tematu lekcji.
• Podanie celu zajęć.
2. Część realizacyjna.
• Uczniowie własnymi słowami określają definicję patriotyzmu.
• Podział uczniów na pary bądź grupy (10 zespołów).
• Uczniowie na podstawie własnej wiedzy, doświadczeń i przemyśleń opisują zagadnienia z kart pracy.
• Uczniowie prezentują na forum klasy to co wypracowali w grupie.
• Pozostali uczniowie w formie dyskusji dopowiadają swoje przemyślenia.
3. Podsumowanie.
• Zebranie wszystkich informacji i znaczeń patriotyzmu.
• Kahoot.