Dodaj publikację
Autor
Anna ŁUKASIEWICZ
Data publikacji
2019-05-06
Średnia ocena
0,00
Pobrań
24

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Nauka nie musi być nudna – eksperymenty z balonami.
 Pobierz (doc, 30,5 KB)

Podgląd treści


ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO WYRÓWNAWCZE
konspekt

Temat: Nauka nie musi być nudna – eksperymenty z balonami.

Czas: 1 godzina lekcyjna

Cele:
← rozwijanie wyobraźni i pomysłowości uczestników,
← pokazanie, że nauka może być ciekawa, a nie: trudna i nudna.
← zdobywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych we współczesnym świecie,
← wdrażanie do dokładnej obserwacji otaczającego nas świata pod kątem zachodzących w nim zjawisk,
← poprzez zabawę uczeń poznaje proste zależności fizyczne,
← kształtowanie umiejętności pracy w zespole,

Środki dydaktyczne:
← balony
← wełniany szalik
← skrawki papieru
← kulki styropianowe
← patyczki do szaszłyków
← suszarka do włosów

Przebieg lekcji

1. Powitanie uczniów.
2. Wprowadzenie do tematu lekcji.
3. Przeprowadzenie doświadczeń.
4. Podsumowanie wykonanych doświadczeń.
5. Czynności porządkowe w sali.

Doświadczenia wykonywane podczas lekcji:
1. Siadamy na balonie
2. Balonowe szaszłyki
3. Balonowe jeże (balon jest naładowany elektrycznie )
4. Balonowe wyścigi (balon jest naładowany elektrycznie )
5. Balonowa siatkówka (powietrze jest wszędzie)
6. balonowa herbata (prawo Bernouliego, strumień powietrza może działać tak silnie że zrywa dachy)
7. Balon król strumienia wody – naładowany elektrycznie balon może oddziaływać tez na wodę.
Uwagi
Ilość wykonywanych doświadczeń może ulec zmianie w zależności od ich przebiegu.